Google má způsobit revoluci ve hraní: Plánuje i koupi herních studií

google chysta revoluci ve hrani her

V únoru tohoto roku jsme se dočkali prvních neoficiálních informací k projektu Google Yeti. Má jít o herní platformu, kterou Google připravuje. Sloužit má ke streamování her do zařízení. Nyní jsme se dočkali nových informací, které naznačují, že by mohlo jít o revoluci ve hraní.

Google chystá revoluci ve hraní. Půjde po krku PlayStationu, Xboxu a Nintendu?

Server Kotaku dnes přišel s informace, že zástupci společnosti Google byly na nedávném největším herním veletrhu E3. Důvod návštěvy byla jejich chystaná streamovací plaftorma Google Yeti. Jednak chtěli vývojářům více představit, co vlastně chystají. Zároveň se ale také zajímali o koupi herních studií, které by pro tuto platformu tvořily hry.

google yeti

Půjde o streamovací platformu, která nabídne hry z cloudu bez nutnosti stahovat desítky GB dat. Zároveň nebude potřeba výkonný hardware. Zároveň se Google může spolehnout na svá datová centra, která má umístěna po celém světě a obrovské kvantum zkušeností s poskytováním obsahu uživatelům.

Hraní by mělo fungovat i přímo v prohlížeči Google Chrome, kde přímo jeden zdroj prozradil hraní Zaklínáče 3 v klasické kartě Chromu. Dále by se značně mělo integrovat YouTube, a to i třeba přímo ve hrách. Například když při hraní narazíte na nějakou hádanku nebo nepřítele, přes kterého se nemůžete dostat, zmáčknete tlačítko na ovladači či klávesnici a YouTube vám ihned otevře video návod přesně na tu část, ve které jste.

yeti google gdc 2018

Žádné nové informace ohledně hardwaru nejsou známy. Jen v podstatě to, že půjde o cenově dostupné zařízení, které bude mít hodně blízko k Chromecastu. Poslední zajímavou informací je to, že v Googlu nově pracují lidé z EA nebo PlayStationu. Ti se tak pravděpodobně připojí pod tým vedeným Philem Harrisonem, který má více než 20 let zkušeností s herním trhem, kdy pracoval na vysokých pozicích u herních divizí Sony i Microsoftu.

Těšíte se na Google Yeti? Myslíte si, že Google způsobí revoluci ve hraní her?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)