Menu

Google má způsobit revoluci ve hraní: Plánuje i koupi herních studií

V únoru tohoto roku jsme se dočkali prvních neoficiálních informací k projektu Google Yeti. Má jít o herní platformu, kterou Google připravuje. Sloužit má ke streamování her do zařízení. Nyní jsme se dočkali nových informací, které naznačují, že by mohlo jít o revoluci ve hraní.

Google chystá revoluci ve hraní. Půjde po krku PlayStationu, Xboxu a Nintendu?

Server Kotaku dnes přišel s informace, že zástupci společnosti Google byly na nedávném největším herním veletrhu E3. Důvod návštěvy byla jejich chystaná streamovací plaftorma Google Yeti. Jednak chtěli vývojářům více představit, co vlastně chystají. Zároveň se ale také zajímali o koupi herních studií, které by pro tuto platformu tvořily hry.

google yeti

Půjde o streamovací platformu, která nabídne hry z cloudu bez nutnosti stahovat desítky GB dat. Zároveň nebude potřeba výkonný hardware. Zároveň se Google může spolehnout na svá datová centra, která má umístěna po celém světě a obrovské kvantum zkušeností s poskytováním obsahu uživatelům.

Hraní by mělo fungovat i přímo v prohlížeči Google Chrome, kde přímo jeden zdroj prozradil hraní Zaklínáče 3 v klasické kartě Chromu. Dále by se značně mělo integrovat YouTube, a to i třeba přímo ve hrách. Například když při hraní narazíte na nějakou hádanku nebo nepřítele, přes kterého se nemůžete dostat, zmáčknete tlačítko na ovladači či klávesnici a YouTube vám ihned otevře video návod přesně na tu část, ve které jste.

yeti google gdc 2018

Žádné nové informace ohledně hardwaru nejsou známy. Jen v podstatě to, že půjde o cenově dostupné zařízení, které bude mít hodně blízko k Chromecastu. Poslední zajímavou informací je to, že v Googlu nově pracují lidé z EA nebo PlayStationu. Ti se tak pravděpodobně připojí pod tým vedeným Philem Harrisonem, který má více než 20 let zkušeností s herním trhem, kdy pracoval na vysokých pozicích u herních divizí Sony i Microsoftu.

Těšíte se na Google Yeti? Myslíte si, že Google způsobí revoluci ve hraní her?

Zdroj: 9to5google.com

 

Komentáře

Uni

uni -189

29.6.2018 10:09

Že by stream her vnímal jako konkurence konzol….to jsem moc neslyšel. Navíc o streamování her posloucháme už snad dekády a furt prd:) Aktuálně není ani kloudně distribuovaný 4k obsah v podobě videa, natož, aby to mělo 3x víc snímků a ještě reagovalo na uživatele…:D

Wortos

wortos 62

29.6.2018 11:03

uni : už před X lety jsem hral na starém mobilu skvělé tituly přes službu Onlive a fungovalo to perfektně než to odkopila myslim Sony a zrušila servery. To že jsi něco neviděl neznamená že to neexistuje :) Nvidia Shield je jasným dukazem toho že to jde. Jsem žvedavý na Google třeba to posune i mobilní hraní konečně někam dál to propojení s youtube je užasné !

Mimomisu

mimomisu 1

29.6.2018 14:09

Souhlas, Nvidia Shield to zvlada pomerne slusne uz nejaky patek…Nerikam, ze se to stane hned, ale budoucnost v tom vidim docela velkou.

Msuchy

msuchy 1

30.6.2018 0:29

A za rok to pohřbí a misto toho uvedou uplne jinou ale skoro podobnou platformu BigFoot. A za dalsi dva roky pohřbí i tu. Klasický Google.

Henry

Henry 1

30.6.2018 16:12

Takže si koupíme mobil za kdoví kolik tisíc s výkonem srovnatelným se stolním PC z roku 2010 a budeme do toho hry streamovat. Ať žije honba za výkonem. Nemluvě o internetu. Na streamování hry ve fullhd ve 30-60fps bude potřeba tarif s internetem za 1500 měsíčně a ten stream určitě taky nebude fungovat zadarmo.

RSS (komentáře k článku)