Google plánuje odstranit tlačítko zpět v Androidu 10: Nahradí se jednoduchým gestem

android 10 Q tlacitko zpet gesta ovladani sysrem

Chystaný Android 10 se již v předprodukční verzi testuje. Díky tomu už známe s předstihem několik nových funkcí, i když Google prozatím nic oficiálně neprozradil.Například již víme, že se chystá celo systémový tmavý režim. Nyní jsme se dozvěděli informaci ohledně ovládání systému. V Androidu Q už neuvidíme tlačítko zpět. Místo toho se bude používat gesto.

Nové video ukazuje, jak se systém Android 10 bude ovládat

Nejedná se o žádné velké překvapení. Google již v Android 9 Pie kompletně překopal ovládání systému, když spustil speciální režim s gesty. Odstranilo se tlačítko pro multitasking (otevření posledních aplikací) a přidalo se rovněž gesto potažení směrem nahoru.

Exclusive: This is Android Q’s New Gestures – No More Back Button?

Exclusive: This is Android Q's New Gestures - No More Back Button?

Tlačítko zpět už ale v tomhle novém systému moc dobře nefunguje. Od nové verze už má rovněž zmizet. Zůstane už tak pouze prostřední tlačítko, které se bude právě k gestům využívat. Místo tlačítka zpět se bude používat gesto, kdy potáhnete prstem směrem doleva. Vidět to můžete dobře na videu výše.

Kromě toho se také zrychlila animace s otevřením posledních aplikací. Věříme, že Google plánuje vylepšit i delší potáhnutí prstem směrem nahoru, které otevírá menu s aplikacemi. V betaverzi Androidu 9 Pie fungovalo otevírání jedním tahem, ve stabilní verzi Pie je však z nepochopitelných důvodů rozděleno na dvě části a ve výsledky tak musíte většinou udělat dva tahy prstem namísto jednoho pro otevření menu s aplikacemi.

Jak se vám líbí vylepšení ovládání systému v Androidu Q?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)