Známe další podrobnosti o Pixel Watch. Dostanou koprocesor a dostatek úložiště

google pixel watch

Pokud se alespoň trochu zajímáte o svět Wear OS hodinek, jistě vám neuniklo, že Google konečně poodhalil dlouho očekávané Pixel Watch. Zanedlouho poté se ale začala objevovat poměrně znepokojující informace o tom, že mají dostat čtyři roky starý čipset.

Google Pixel Watch mají dostat koprocesor

Jeden z úniků tvrdí, že bude v hodinkách tikat čip Exynos 9110, který byl představen již v roce 2018 a je vyráběn za pomocí 10nm technologie. Nyní to další z leakerů potvrzuje ale zároveň dodává, že mu bude dopomáhat koprocesor, který se bude starat o méně náročné procesy jako je třeba Always-On nebo různé senzory. Stejně to nastavil třeba i Qualcomm u svého Snapdragonu 4100+ a důvod je jednoduchý. Tento koprocesor totiž spotřebovává mnohem menší množství energie.

Google I/O 2022: Pixel Watch announcement in under 2 minutes

Google I/O 2022: Pixel Watch announcement in under 2 minutes

Pixel Watch mají mít větší kapacitu RAM, než Galaxy Watch4, které disponují 1,5 GB a dostanou 32GB úložiště, což je na nositelnou elektroniku skvělá hodnota. Senzory na zadní straně se pak mají shodovat s Fitbit Charge 5. Můžeme tedy počítat s monitorováním srdečního tepu, SpO2, ale třeba také EKG.

Jak se těšíte na hodinky Pixel Watch?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)