Zbytečnost? Takto má vypadat odemykání mobilu s Pixel Watch

Google Pixel Watch odemykání Smart Nearby Unlock

Očekávané chytré hodinky Google Pixel Watch s sebou mají na trh přinést několik zajímavých funkcí. Jak již firma oznámila dříve, jednou z nich bude také chytré odemykání mobilu v případě přiblížení těchto hodinek k němu. Aktuálně uniklá animace a několik textových vysvětlivek z beta verze Služeb Google Play napovídají, jak bude celý proces vypadat. A je těžké se vyhnout otázce, k čemu vlastně bude novinka nazvaná Nearby Unlock dobrá.

Vydolovaná a zveřejněná animace ukazuje celkem očekávaný princip přiložení hodinek k mobilu, přičemž následuje jeho odemčení. Přitom ale údajně bude potřeba mít hodinky nejen nasazené, ale také odemčené a v těsné blízkosti telefonu, což vede k zamyšlení, jakým způsobem vlastně bude tento princip snazší než přímé zadání gesta nebo otisku na displeji mobilu. Zatím to zní jako komplikace, nikoli usnadnění.

Bonusem má být možnost opětovného uzamčení telefonu pomocí tlačítka na obrazovce hodinek, ale opět je na pováženou, proč a jak má něco takového překonat jednoduché stisknutí tlačítka mobilu. No, počkáme si asi na finální podobu této novinky, která zatím nezní jako velké vylepšení oproti stávajícím Smart Lock funkcím.

 

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)