Nový Google Pixel Slate: Tablet s pracovními ambicemi

Nový Google Pixel Slate tablet

Nějakou dobu to trvalo, ale Google konečně po dlouhé době odhalil nový tablet. Namísto Androidu ho pohání Chrome OS, nese skvělý displej a nabídne připojitelnou klávesnici. Nový Google Pixel Slate má ambice se stát i pracovním nástrojem.

Tablety nejsou mrtvé. Užívejte si s novým Google Pixel Slate

Loni Google představil populární chromebook Pixelbook. Letos ho doplnily telefony z třetí generace Pixel (aktualizovali jsme náš článek Pixel 3 a Pixel 3 XL) a konvertibilní tablet Google Pixel Slate. Ten nabídne tenké 7 mm tělo se zaoblenými rohy a váhou přibližně 725g (1,6lbs). Zvukovou stránku Google nepodcenil, protože na čelní stranu míří hned dvojice reproduktorů. Vepředu nalezneme 8 Mpix širokoúhlý fotoaparát, který bude převážně asi sloužit pro videohovory. Druhý fotoaparát (také 8 Mpix) nalezneme na zadní straně. Na horní straně najdeme tlačítko napájení s integrovanou čtečkou prstů.

Výrazná část prezentace nového tabletu se věnovala displeji. Je to pochopitelné, však se také jedná o jednu z nejdůležitějších komponent, přičemž zcela bez pochyby je tou na první pohled nejviditelnější. 12,3 palcový displej má formát 3:2 a má vysokou hustota bodů na palec – vysokých 293 ppi. Sledovat filmy a seriály by tak měla být paráda. Každý majitel navíc obdrží tříměsíční předplatné na Youtube.TV, které ale v Česku bohužel nevyužijeme.

Operačním systémem je Chrome OS. Díky tomu se nový tablet Pixel Slate zapne, či vypne, během několika vteřin. Chrome OS má integrované antivirové zabezpečení a OS se aktualizuje automaticky na pozadí, takže na zařízení vždy běží nejaktuálnější verze. Hlavním prohlížečem je očekávaně Google Chrome v plné verzi známé z PC.

Tablet Pixel Slate jako pracovní nástroj

Odpojitelná klávesnice se zpracováním inspirovala u loňského chromebooku Pixelbook. Stisk kláves je velice tichý a klávesy jsou podsvícené. Uživatelské prostředí je optimalizováno, jak pro použití s připojenou klávesnicí, tak pro použití s dotykovým režimu. Pro Google byla priorita zajistit pohodlné ovládání v obou režimech používání. Produktový manažer Trond Wuellner se nechal slyšet, že nový Google Pixel Slate „není notebook, který se snaží být tabletem“.

Pixel Slate pohled ze strany

Specifikace tabletu Pixel Slate:

 • Procesory: Intel Celeron, Core m3, Core i5 nebo Core i7
 • Až 16GB RAM
 • 12,3 palcový displej
 • 8 Mpix fotoaparát vepředu i vzadu
 • Dva porty USB-C
 • Podporuje připojení externího 4k displeje
 • Čtečka otisků prstů
 • Stereo reproduktory
 • Bezpečnostní čip Titan, který šifruje uložená data a hesla
 • 48Wh baterie s výdrží až 12 hodin
 • Rozměry 291 x 202 x 7mm

 

Zařízení nabídne výdrž až 12h na jedno nabití. Na trhu se objeví v následujících týdnech v USA, UK a Austrálii, přičemž ceny budou startovat na 599$ (cca 16 500 Kč s DPH) za samotný tablet v nejnižší konfiguraci s procesorem Celeron, 4GB RAM a 32GB úložištěm. Klávesnice bude stát 199$ (cca 5 500 Kč s DPH) a stylus je naceněn na 99$ (cca 2700 Kč s DPH). Naopak nejvyšší model s procesorem Intel i7  Kaby Lake, 16GB RAM a 256GB úložištěm vyjde na 1499$ (cca 41 000 Kč s DPH).

Jak se vám líbí nový tablet Google Pixel Slate?

Zdroj: cnet.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)