Pixely se naučí rozpoznat autonehodu a zavolají pomoc

google rozpoznání nehody

O tom, že bude Google Pixel 4 rozeznávat autonehody a na základě nich volat pomoc jsme slyšeli již v květnu. Nyní s dalšími informacemi přichází Mishaal Rahman z XDA developers, který na svém Pixelu 2 XL obdržel aktualizaci aplikace Emergency Information a všiml si, že byla aplikace přejmenována na “Personal Safety”. V Obchodu Play je k aplikaci také krátká zmínka o tom, že bude aplikace schopná rozpoznat autonehodu a na základě toho zavolá pomoc.

To zda bude funkce dostupná i na starší Pixely v tuto chvíli není jasné. Je však velmi pravděpodobné, že pokud bude funkce spuštěna spolu s představením nového Pixelu 4, bude dostupná pouze pro USA. Alespoň ze začátku. Když telefon zjistí havárii, telefonu spustí alarm a začne vibrovat. Následně se vás zeptá, zda potřebujete pomoc a pokud mu neodpovíte, aplikace automaticky zavolá na číslo 911, aby poskytla vaši polohu. K detekci autonehody použije pohybové senzory, okolní zvuk a polohu vozidla (pokud je například mimo silnici). Jedná se o podobný koncept, se kterým Apple přišel s Apple Watch a detekcí pádů.

Funkce samozřejmě půjde deaktivovat. Pokud jste nějakým závodníkem a často bouráte, zřejmě pro vás nebude funkce to pravé ořechové. Na Googlu je tedy vidět, že se snaží zaměřit na zdraví a bezpečnost, což zákazníci Pixelů jistě ocení.

Co říkáte na novou funkci Pixelů?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)