Všechny telefony Google Pixel dostávají červnové bezpečnostní záplaty

google pixel červnové bezpečnostní záplaty

Je nový měsíc, což také tradičně znamená novou aktualizaci nejen pro telefony od Googlu. Zařízení Pixel 2, Pixel 3. Pixel 3a a Pixel 4 (samozřejmě včetně XL variant) dostávají červnové bezpečnostní záplaty. Ty přináší obvyklé opravy zabezpečení, ale také čtvrtletní Pixel Feature Drop.

V červnové bezpečností záplatě se řeší hned 9 problémů. Zranitelnosti těchto problémů se pohybují od vysokých až po kritické, přičemž ty nejzávažnější se vztahují na problém, kdy se mohl hacker vzdáleně připojit a pomocí speciálního souboru zjistit několik osobních informací.

pixel červnové bezpečnostní záplaty

Celkem aktualizace opravuje 118 oprav zabezpečení. Podrobností o nich se však tradičně nedočkáme. Google v roce 2018 uvedl, že tyto informace nezveřejňuje proto aby útočníci nemohli využívat podobných chyb. V redakci máme Pixel 3a a aktualizace nám již dorazila. Pokud tedy máte některý z Pixelů ale třeba i jiný telefon, zkuste zkontrolovat aktualizaci skrz Nastavení>Aktualizace softwaru.

Dostali jste již červnové bezpečnostní záplaty na Pixel?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)