TOPlist

Takto asi vypadá Google Pixel 9 Pro naživo! Jak se vám líbí?

google pixel 9 pro ilustrace
  • Nové vlajkové lodě od Googlu vyjdou na podzim
  • Dočkáme se hned tří různých modelů, lišit se budou velikostí a výbavou
  • Pixel 9 Pro bude „prostředníčkem“ a nyní uniká na fotografiích

Jak jsme se dozvěděli v předešlých týdnech, vlajková řada Google Pixel 9 bude letos čítat hned tři modely namísto obvyklé dvojice. Dočkáme se základní verze s 6,03palcovým displejem a zvětšeného modelu Pro XL se 6,7palcovou obrazovkou. Mezi těmito dvěma telefony bude stát Google Pixel 9 Pro, který se nyní předvádí na uniklých fotografiích.

Snímky se prostřednictvím anonymního zdroje dostaly k serveru Rozetked. Pixel 9 Pro vypadá v podstatě úplně stejně jako na dříve zveřejněných renderech, za nimiž stál známý insider a 3D designér Steve Hemmerstoffer alias OnLeaks. Nejvýraznější změnu ve srovnání s loňskou vlajkou zpozorujeme na zadní straně. Fotoaparáty budou nově umístěné v pilulce uvnitř vystouplého ostrůvku totožného tvaru – Google se tedy rozloučí s charakteristickým kovovým pruhem.

Google Pixel 9 Pro uniklá fotografie

Dále si nelze nevšimnout plochých hran nebo změn v rozložení některých prvků. Na spodní straně kromě USB-C portu nalezneme i šuplíček na SIM kartu, který patrně sebral místo mikrofonu. Určitá symetrie, kdy se nabíjecí port nachází přesně mezi repráčkem a spodním mikrofonem, se mi líbí i na mém Pixelu 7 Pro a přesně proto beru tohle rozhodnutí Googlu jako designový krok zpět.

Google Pixel 9 Pro byl vyfocen v černé verzi se 16 GB operační paměti, což představuje nárůst oproti 12 GB u předchůdce. Pod kapotou chystané novinky se má nacházet procesor Tensor G4, který je dle někdejších spekulací stále ještě vyvíjen ve spolupráci se Samsungem.

Co na Google Pixel 9 Pro říkáte vy?

Zdroj: Rozetked

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)