Google Pixel 7 zná verdikt foto testu u DxOMark. Jak obstál?

Google Pixel 7 DxOMark foto test

Několik týdnů po velmi dobrém umístění telefonu Google Pixel 7 Pro v žebříčku fotomobilů na serveru DxOMark se bodového ohodnocení v této kategorii dočkal také základní model Google Pixel 7. Logicky se nezařadil až tak vysoko jako jeho trochu vybavenější sourozenec, ale přesto asi mohou být producenti telefonu spokojení a jeho současní či potenciální majitelé potěšení. Foto test zařadil telefon do TOP 10.

Google Pixel 7 DxOMark foto test hodnocení

Pixel 7 získal celkem 140 bodů poté, co nasbíral 145 za běžné focení, 70 za bokeh, 72 za náhled, 106 za zoom a 143 za natáčení videa. Ve dvou dílčích kategoriích (stabilizace videa a textura fotografií) se dokázal telefon vyrovnat s úplnou špičkou. V otázce barevnosti fotografií dokonce stanovil nové maximum. Slovní pochvaly dál směřovaly například na expozici či dynamický rozsah, kvalitní autofokus, kontrast nebo dobré detaily při focení ve velmi jasném prostředí.

Google Pixel 7 DxOMark foto test žebříček

Mezi nedostatky DxOMark zařadil třeba šum u stínů u vysoce kontrastních fotografií, slabší barvy u videí z interiéru nebo tzv. přepaly při focení s umělým osvětlením. Google Pixel 7 v žebříčku o bod předskočil Huawei Mate 40 Pro+ a je o bod horší než Apple iPhone 13 Pro i Pro Max nebo Xiaomi Mi 11 Ultra.

Co říkáte na umístění Google Pixel 7 u DxOMark?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)