TOPlist

Do systému Android 13 zamíří funkce, kterou si užívají jablíčkáři téměř dva roky

pixel 6 android 13

Společnost Google předevčírem vydala první beta verzi systému Android 13, kterou si už nyní můžete nainstalovat na telefony Google Pixel 4 a novější. Přestože je tedy beta venku prakticky pár hodin se objevilo pár zajímavých informací, mezi které patří i potenciální podpora prostorového zvuku.

Do Pixelů se brzy dostane funkce prostorového zvuku

Podle tweetu Mishaala Rahmana se efekt prostorového zvuku v tuto chvíli v betě Androidu 13 sice vyskytuje, ale není ještě aktivován. Funkce byla nalezena ve složce „soundfx“ a hovoří se o tom, že do telefonů řady Google Pixel 6 dorazí s dalšími beta verzemi, nebo pak ve stabilním systému. V tuto chvíli není jasné, zda si Google ponechá tuto funkci pouze pro své nejnovější telefony, nebo zda se dostane i do některých starších modelů.

Introducing Spatial Audio | Apple Music

Introducing Spatial Audio | Apple Music

Spolu s tím se pojí také otázka, zda současná generace sluchátek Pixel Buds technicky prostorový zvuk umožňuje. Každopádně je jasné, že bude chtít Google tímto krokem zatopit Applu, který svou funkci Spatial Audio představilo téměř před dvěma lety.

Ocenili byste funkci prostorového zvuku?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)