Jak fotí Google Pixel 5? Podle DxOMark těsně zaostává za Note20 Ultra

Google Pixel 5 DxOMark

Nejnovější telefon z dílny amerického Googlu Pixel 5má za sebou test u redakce známého serveru DxOMark. Posvítili si tam na jeho zadní fotoaparáty a tradičně zhodnotili velkou spoustu jejich aspektů. Jak asi víte, americká firma letos vsadila na trochu slabší čipsety a znovu na menší počet senzorů než do mobilů dává konkurence. I tak si Google věřil, že focení a natáčení dokáže na vysokou úroveň tradičně dotáhnout hlavně softwarové řešení. Jak si nakonec Google Pixel 5 u DxOMark vedl? V aktuální tabulce zabírá patnáctou pozici.

pixel5.jpg

Se ziskem 120 bodů je nový Pixel těsně za trojicí Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition a Huawei Mate 30 Pro, která má shodně o bod víc. 120 bodů má také Xiaomi Redmi K30 Pro Zoom Edition. U posledního telefonu značky Google pochválili autoři testu například rychlý a přesný autofokus, věrnost barev, vyvážení bílé nebo stabilizaci u videa. Výtky měli naopak k šumu, hloubce ostrosti u bokeh fotek nebo detailům u zazoomovaných fotek.

Google Pixel 5 DxOMark výsledek

Celkové skoré je složeno ze 129 bodů za fotky, 49 bodů za zoom a 107 bodů za video. Pokud hodnocení na DxOMark sledujete, nejspíš jste poznali, že byla u mobilu Google Pixel 5 použita trochu jiná metodika hodnocení. Server podle všeho měnil postupy a proto je i v žebříčku u spousty výsledků hvězdička. Kdyby se měly všechny telefony znovu otestovat v tento moment, možná by tabulka vypadala jinak. V rámci nových postupů byl otestován i Huawei Mate 40 Pro. Ten máme mimochodem v redakci a chystáme se jej zapojit do srovnání s dalšími fotomobily.

Jaké skóre má na DxOMark váš telefon?

Zdroj: DxOmark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)