Ještě levnější Google Pixel 4a 5G poodhalen: Mnoho vylepšení za nízkou cenu

google pixel 4a 5g poodhalen

Google své hardwarové novinky pravděpodobně nikdy neudrží v tajnosti. Po Pixelu 5 byl poodhalen i levnější Google Pixel 4a 5G. Na první pohled může název napovídat, že se jedná o 5G variantu Pixelu 4a, ve skutečnosti se ale spíše jedná o lite verzi Pixelu 5. Oba telefony toho mají hodně společného, ať už je to design anebo značná část hardwaru. 

Google Pixel 4a 5G poodhalen s 3,5mm audio konektorem a větším displejem 

Pixel 4A 5G bude mít oproti Pixelu 5 větší displej. Konkrétně 6,2 palců, stále se bude jednat o OLED panel s FullHD+ rozlišením (2340 x 1080 pixelů). Tento model již však nebude mít 90Hz obnovovací frekvenci a k ochraně displeje se používá Gorilla Glass 3 (u Pixelu 5 nalezneme Gorilla Glass 6). Výkon bude mít na starost čipset Snapdragon 765G, tedy to stejné, co nalezneme v Pixelu 5, včetně podpory 5G sítí. Tento čipset doplní 6GB RAM paměť a 128GB úložiště. 

Na zadní straně se nachází identické fotoaparáty. Ten hlavní má tedy 12 MPx a nechybí ani 16 MPx ultra širokophlý fotoaparát. Dostalo se i na stejné umístění čtečky otisků prstů, která je na zadní straně a dokonce i 8 MPx selfie kamera je totožná. Baterie telefonu by měla mít kapacitu 3 885 mAh, které doplňuje 18W rychlé nabíjení. 

Další rozdíl oproti Pixelu 5 má být v použitém materiálu. Telefon by měl být vyroben z plastu, podobně jako Pixel 4a. Zároveň chybí bezdrátové nabíjení a certifikace IP68. Na druhou stranu má ale Pixel 4A 5G audio konektor v podobě 3,5mm jacku. Rovnou z krabice poběží na Androidu 11. Cena telefonu bude v Evropě údajně 499 eur, v přepočtu tak cca 13 500 Kč. Oficiálního představení se dočkáme 30. Září společně s Pixelem 5, Chromecast s Google TV a novou verzí Google Home. 

Líbí se vám více Pixel 4a 5G anebo Pixel 5? 

Zdroj: gsmarena.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)