Oficiálně končí podpora pro jedny z nejoblíbenějších Pixelů

Google Pixel 3a Pixel 3a XL konec podpory podpora ukončení

Až na pár ojedinělých výjimek, které se asi dají spočítat na prstech jedné ruky, čeká všechny mobilní telefony dřív nebo později okamžik, kdy je výrobce odřízne od další oficiální softwarové podpory. Tedy vydávání systémových aktualizací a bezpečnostní záplat. Platí to také pro telefony Pixel, kterým k prodlužování plnohodnotného života nepomáhá ani fakt, že je vyrábí samotný Google. Aktuálně tak končí podpora například u historicky velmi populárních modelů Pixel 3a a Pixel 3a XL.

Pixel telefony konec podpory datum tabulka

Jak prozrazuje i oficiální nápověda, u těchto dvou mobilů je posledním měsícem softwarové péče květen 2022. I když ještě možná alternativní varianty třetího Pixelu obdrží nějaké updaty v tomto měsíci, oficiálně půjde o ty úplně poslední. Modely Pixel 3a a Pixel 3a XL patřily v očích mnohých fanoušků v celé sérii k těm nejpovedenějším. Novější telefony Pixel 4 a Pixel 4 XL, které měly s nahrazováním třetí generace hodně práce, čeká konec podpory letos v říjnu.

Které Pixel telefony jste měli možnost vyzkoušet?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)