TOPlist

Stahujte: Google Peněženka (Wallet) nahrazuje Google Pay

Google Peněženka Wallet náhrada Google Pay download stažení aplikace

Společnost Google začala v Obchodě Play s avizovaným nahrazováním stávající služby Google Pay novou Peněženkou (Wallet). Proces, který byl oficiálně předesílán na květnové konferenci Google I/O, se tak konečně rozběhl. Několik dní poté, co v tichosti vydal svou modernizovanou digitální Peněženku také Samsung. Jak bylo naplánováno, Google Peněženka do mobilů míří jako běžný update stávajícího Google Pay, takže pro její získání nemusejí uživatelé dělat nic speciálního.

Google Wallet
Google Wallet

Na aktualizaci upozornila redakce 9to5Google, která rovněž dodala, že pokud se uživatelům zatím nenabízí přepracovaná verze aplikace přes Obchod, mají možnost ji manuálně stáhnout například přes APKMirror. My jsme novinku vyzkoušeli na redakčním Samsung Galaxy S21 Ultra a v pořádku funguje. Česko je na seznamu čtyřiceti podporovaných zemí. Aplikace se skutečně nainstaluje jako nová verze Pay. Na přiložených obrázcích se můžete podívat, jak Peněženka vypadá přímo v češtině.

Na hlavní kartě je k dispozici zejména rolovací nabídka s platebními kartami, jak tomu bylo zvykem u Google Pay. Pod ní se mohou nacházet další položky, které si uživatel přidá. V tuto chvíli může jít například o jízdenky, věrnostní karty či dárkové poukazy. Některé tyto dokumenty se mohou automaticky přidávat například z Gmailu. Časem přibudou i doklady, což ovšem bude limitováno lokálními zákony.

Už vám také funguje nová Google Peněženka?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)