Ukradli vám hackeři hesla? Nový doplněk od Googlu vás ihned upozorní

password-checkup-rozsireni-google-unik-hesel

V posledních týdnech se několikrát řešila bezpečnost na internetu. A to hlavně kvůli obrovskému úniku stovek milionů emailových adres a hesel uživatelů. Pravděpodobně i v reakci na tento obří únik hesel Google reagoval vydáním nového doplňku (rozšíření) pro prohlížeč Google Chrome. Nazývá se Password Checkup a bude vás automaticky informovat, pokud vaše na webu třetí strany bylo prolomeno.

Password Checkup je nové rozšíření pro Chrome: Google vás automaticky upozorní na prolomení vašich hesel

Nové rozšíření můžete zdarma stahovat v obchodu Chrome ZDE. Nové rozšíření funguje pouze, pokud jste v prohlížeči Chrome přihlášení. Doplněk následně kontroluje hesla vždy, pokud se přihlašujete na nějaké stránky třetích stran. Pokud zjistí, že vaše heslo bylo prolomeno a hackeři jej znají, okamžitě vám přijde upozornění a budete tak vědět, že ho musíte změnit.

unik hesel kontrola google password checkup

Uživatelská jména/emaily a hesla se kontrolují tak, že Google si vezme hašovanou (šifrovanou) část kódu s těmito informacemi a následně je porovnává s databázemi úniků. Tato malá část kódu se nedá využít k dokončení přihlášení a Google nikde nekontroluje přímo vaše hesla v klasické podobě.

Samotné rozšíření se netýká Googlu a jeho služeb. Důvod je jednoduchý. Společnost se funkci tohoto rozšíření rozhodla integrovat přímo do účtu Google. Pokud bude heslo k vašemu Google účtu prolomeno, upozorní vás o tom, i když tohle rozšíření Password Checkup nepoužíváte.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Máte v plánu instalaci rozšíření Password Checkup od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)