Google rozšiřuje rychlé párování sluchátek: Fast Pair bude podporovat více zařízení

parovani sluchatek fast pair google

Pohodlné párování sluchátek se kvůli rozšiřování Bluetooth a rušení 3,5mm audio konektorů u telefonů stává důležitou funkcí. Ví to i Google, proto již v minulém roce představil rychlé párování Fast Pair. Po více než roce od představení fungovalo s Fast Pair několik desítek sluchátek, a to na posledních verzích Androidu. Brzy se to ale má změnit, Google chce funkci rozšířit na více sluchátek i na více zařízení. Navíc začne podporovat i Google účty.

Fast Pair brzy uvidíme na mnohem více zařízeních

Jak si možná někteří vzpomenou, Fast Pair využívá Bluetooth Low Energy k hledání nových zařízení k připojení, což pomáhá iniciovat proces párování. Pro spárování se využívá jednoduchá notifikace, která se objeví poté, co přiložíte sluchátka k telefonu. Jako první tuto funkci podporovala sluchátka Pixel Buds od Googlu, později se rozšířila na další sluchátka.

google parovani sluchatek fast pair

V blízké době nás čeká změna. Fast Pair se integruje přímo na Google účet, v budoucnu bude párování sluchátek svázáno přímo s vašim účtem  Google, takže budete moct jednoduše aktivovat sluchátka s různými zařízeními, u kterých jste přihlášení svým Google účtem. Vyžadovat se bude stále minimálně Android 6.0 Marshmallow. V příštím roce se má Fast Pair rozšířit i na Chromebooky.

Používáte bezdrátová sluchátka? Těšíte se na rozšíření funkce Fast Pair?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)