Jak to má Google s ohebnými telefony? Společnost prozradila, jestli uvidíme ohebný Pixel telefon

ohebny pixel telefon

Chystaný Android 10 bude rovnou od vydání podporovat ohebné telefony. Google během prezentace zároveň prozradil, že ještě letos uvidíme několik ohebných telefonů od různých výrobců. Po skončení prezentace se poté zástupce Googlu rozpovídal, jak to mají s ohebnými telefony a jestli máme v blízké budoucnost vidět ohebný Pixel telefon.

Ohebný Pixel telefon existuje jako prototyp. Výroba se ale prozatím neplánuje

Z prvotních informací se mohlo zdát, že je společnost Google poměrně dost zapálená do ohebných telefonů. To je pravda, nicméně neznamená to, že bychom v brzké době mohli vidět ohebný Pixel telefon. Podle zástupce společnosti je na to příliš brzy a trh na ohebné telefony není připraven. Zároveň ale nechce, aby jím vlak ujel. Ve vývojovém centru už mají několik konceptů a dokonce i několik prototypů.

Foldables on Android Q: Screen Continuity

Foldables on Android Q: Screen Continuity

S momentálním prototypem však nedokážou najít žádné vhodné využití, které by stalo za to, aby se jejich ohebný telefon objevil na trhu. Každopádně nedá se moc divit, že se nechtějí hrnout do výroby ohebných telefonů. Stačí se podívat na Samsung Galaxy Fold, který byl týden před vydáním odložen a stále není jasné, kdy chybu s ohýbáním Samsung opraví. Google se tak bude prozatím soustředit na to, aby vývojáři aplikací měli dokonalé možnosti a výrobci telefonů ulehčené úpravy systému.

Chtěli byste ohebný telefon od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)