Hlasový asistent Google Now je přesnější než Apple Siri
Menu

Hlasový asistent Google Now je přesnější než Apple Siri

Analytik Gene Munster, pracovník investiční banky Piper Jaffray, si dal práci, aby zjistil, který z hlasových asistentů je přesnější. Rozhodovalo se mezi Google Now a Apple Siri. Test se nekonal poprvé. V prosinci 2012 se však výsledky lišily. O “Vánocích” vyhrála v přesnosti Apple Siri. Poslední měření však první a druhou příčku prohodilo a v přesnosti vyhrál Google Now. Hlasový asistent od Googlu dotaz správně rozpoznal a zodpověděl v 86 % případů. Siri si vedla o dva procentní body hůře, nemýlila se v 84 % případů.

google-now-vs-siri

I další statistiky jsou zajímavé. Siri se co nejvíce snaží odpoutat od služeb Googlu. Jeho vyhledávání posloužilo jako zdroj informací pouze v 3 % případů. Během prosincového měření to bylo ještě 27 %. Základním vyhledávačem se pro Siri stal Bing. Se 4 % otázek si Siri dokázala poradit sama. Oproti 1 % při posledním měření je to výrazné zlepšení. Munster očekává, že toto číslo bude i nadále růst. Google Now Siri porážel v otázkách ohledně navigace, všeobecných otázkách a informacích ohledně míst v okolí. Siri naopak vedla ve hlasových příkazech systému. Je v zájmu Googlu, aby tuto ztrátu dohnal, neboť hlasové ovládání v přístrojích jako Google Glass nebo hodinky s Android Wear je klíčové.

apple siri

Munster se každého hlasového asistenta zeptal na 800 otázek, vypovídající hodnota je tedy velká.

Mohlo by vás zajímat

 

Komentáře

dan192000

z aplikace
23.7.2014 22:24

google by měl rozhodně zapracovat na systémových příkazech jako např. vypnout WiFi atd.

LukaS

z aplikace
23.7.2014 22:36

redakce:zdravím,plánujete do budoucna otevírání fotek přímo v aplikaci?

jamesak

z aplikace
23.7.2014 22:48

A taky by mě zajímalo kdy bude v češtině, snad by to neměl být tak velký problém hlas Eliška už existuje dlouho…

spider

spider

23.7.2014 22:58

jamesak: to sice existuje, ale problém je spíše v tom že čeština má skloňování, né časování jako angličtina, proto je to problém. Google now by se musel naučit skloňovat jinak by jsme museli mluvit do telefonu v infinitivech, což není zrovna dobré, například: “zavolej karlovi” místo “volat karel”.

hulik

z aplikace
23.7.2014 23:13

Vytvořit a naučit se fráze asi není pro českého uživatele problém pokud by to chtěl používat, ale zatím není ta možnost vůbec. Nechápu proč nemůže ve všech jazycích fungovat alespoň OK google, to se může naučit vyslovit tak aby mu telefon rozuměl snad každý ať je čech či číňan ….

Kamil

Kamil

24.7.2014 9:24

Mě by ani nevadilo zadávat do GN příkazy v Angličtině, ale ono je navíc třeba mít do Angličtiny přepnutý i celý systém, aby fungovaly všechny povely! To nechápu… proč nestačí mít pouze hlasové ovládání v Angličtině

AntiApple

AntiApple

24.7.2014 9:30

Kamil: Lebo sa musel Google odlíšiť od Apple. Na iOS to je jedno v akom máš systém jazyku, proste si zapneš Siri v angličtine. Alebo ak napríklad diktuješ text (iOS 8), tak môžeš prechádzať zo slovenčiny do češtiny a potom do angličtiny alebo iných jazykov, a systém zo servermi reaguje na zmenu jazyka.

David Borák

David Borák

24.7.2014 10:10

V Google Now mám nastavený jazyk angličtina, mluvím s mobilem, mobil hledá správně, ale nemluví u toho. Čím to je prosím Vás? Příjde mi jakoby vše hledal jen ve vyhledávání google, ale sms nebo budík nastavit neumí.

mcmartincerny

z aplikace
24.7.2014 10:20

David: já jsem měl ten samý problém když jsem si před půl rokem koupil nexus 5, stačí jen přepnout jazyk u vyhledávání na anglitštinu (americkou) a v systému taky, sice je celý systém v EN, ale mě to vyhovuje, povídám si s Googlem pořád, doporučuji si v nastaveni google now v Ok google záložce nastavit aby to fungovalo pořád když je rozsvícený display, to tě pak při pokecu s telefonem nic nezastaví :-P

David Borák

David Borák

24.7.2014 11:49

Aby to se mnou mluvilo tak musím mít celý systém v angličtině? To je škoda, asi zůstanu s mluvením sebou sama :D za odpověď však vřele děkuji.

Cikada

z aplikace
24.7.2014 17:47

spider: Čeština má i časování i skloňování. ;)

Jinak funkce jako nastavit budík nebo upomínky jsou dostupné jen, když máte telefon i vyhledávání v Aj.

RSS (komentáře k článku)