Google integroval do Chytrých karet (Google Now) 40 aplikací

GOOGLE_NOW

Google pokračuje ve vylepšování svého “kontextového asistenta” Google Now (v české lokalizaci jako Chytré karty Google) – dalším krokem má být integrace aplikací a služeb třetích stran. Zatím sice není možné s Chytrými kartami pracovat skrze API, nicméně přístup do nich dostalo čtyřicet populárních a kvalitních programů. Integrace aplikací třetích stran tak znamená, že se v kartách, ve kterých se zobrazují užitečné údaje na základě aktuálního času a polohy (např. informace o dopravě, předpověď počasí, kurzy měn, sledování letů, zobrazení sportovních výsledků), objeví také informace z jiných programů. Uživatelé si tak například budou moci po ránu přečíst nejnovější zprávy z deníku The Guardian, na cestách se nechat inspirovat hudební aplikací Pandora a procvičit si cizojazyčná slovíčka díky spojení s Duolingo.

Seznam všech podporovaných programů najdete na stránce Google Now integrations Seznam všech podporovaných programů najdete na stránce Google Now integrations

Mezi další aplikace, které budou moci zobrazovat karty Google Now patří dále například rozpoznávání hudby Shazam, taxi Lyft, pomocník cestovatele TripAdvisor, nákup vstupenek Kayak, online aukční síň eBay, sociální navigace Waze, sociální síť běžců a cyklistů Strava, finanční asistent Mint.com a fitness trenér Runtastic. Seznam všech podporovaných programů najdete na stránce Google Now integrations.

Google integroval do Chytrých karet (Google Now) 40 aplikací Google integroval do Chytrých karet (Google Now) 40 aplikací

Nové chytré karty třetích stran budou uživatelům k dispozici v následujících týdnech po aktualizaci Google Now na nejnovější verzi. V budoucnu Google plánuje další rozšíření nabídky podporovaných aplikací.

Zdroje: Hi-Tech, Android and Me, Android Central, Google, AndroidSPIN, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)