Menu

Chytré karty Google (Google Now) otevírají podporu více než 70 aplikacím

V lednu tohoto roku Google oznámil otevření podpory pro čtyřicet aplikací třetích stran (jako jsou Runtastic, Zillow, Waze, Pandora, Shazam, Lyft, eBay a další) ve svém kontextovém asistentovi Google Now (v české mutaci jako Chytré karty Google). Ačkoli se jednalo jen o omezený počet vybraných programů, byla to pozitivní zpráva, neboť znamenala první veřejně viditelné kroky vedoucí směrem ke zpřístupnění Google Now uživatelsky oblíbeným aplikacím (psali jsme o tom v aktualitě Google integroval do Chytrých karet (Google Now) 40 aplikací).

Tím samozřejmě proces integrace programů a Chytrých karet neskončil – včera Google ohlásil, že na seznamu přibylo dalších sedmdesát podporovaných aplikací. Patří mezi ně třeba Circa News, Sleep as Android, Komoot a Wunderlist. Připomeňme, že smyslem Google Now je přinášet uživateli informace ve správný čas, aniž by se na ně musel zeptat. Uživatel tak ve formě karet dostává nejrůznější novinky a údaje, které by mohly být aktuální s ohledem na denní dobu, místo a jeho zájmy.

Podle oficiální zprávy tak s Google Now budete moci (za předpokladu, že se nacházíte v USA):

  • Zjistit nejnovější zprávy o následcích zemětřesení v Nepálu z ABC News, Circa, nebo Feedly.
  • Sledovat, kdy vám přivezou jídlo, objednané přes Eat24, nebo se nechat inspirovat kuchařskými recepty z Allrecipes.
  • Sledovat dosahování svých sportovních cílů v aplikacích RunKeeper, Jawbone nebo Adidas.
  • Pokud jste na večeři, stačí klepnout na příslušné kartě a zaplatit svůj účet s OpenTable.
  • Hledáte dobrý seznam skladeb na páteční večer? Karty vám na základě vašich preferencí doporučí playlisty a stanice ze služeb Spotify, TuneIn nebo YouTube.
Chytré karty Google (Google Now) otevírají podporu více než 70 aplikacím

Chytré karty Google (Google Now) otevírají podporu více než 70 aplikacím

Chcete-li vyzkoušet nové karty v praxi, budete potřebovat nejnovější aktualizaci Google Now a trochu trpělivosti. Google tvrdí, že nové integrace budou uvolňovány “v průběhu několika příštích týdnů.”

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Jestliže na aktualizaci čekat nechcete, můžete si stáhnout instalační balíček poslední verze Google Now sami. Pro jeho instalaci ale budete muset v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Seznam aplikací, podporovaných Google Now

Seznam aplikací, které umí či v nejbližší době budou umět spolupracovat s Chytrými kartami Google, vypadá ke 29. dubnu následovně:

Zdroje: Android Police, Google Now integrations, Google Inside Search, Android Authority, Android and Me, Phandroid, Android Central.

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

29.4.2015 19:44

Aplikaci doporučuji ihned po zapnutí telefonu odinstalovat a následně deaktivovat (není k tomu potřeba root ani nic podobného).

Tomas

Tomas

29.4.2015 20:13

Předpokládám, že to v ČR fungovat nebude nebo ano?

greenhorn

greenhorn

30.4.2015 4:10

V telefonu je to spíš balast, ale ve spojení s android wear se dá využití najít. Dokud jsem si nepořídil chytré hodinky, tak jsem to měl úplně stejně jak FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT ve spojení s hodinkami to není zase taková tragedie :D

SeppWinkler

SeppWinkler

30.4.2015 10:55

Neviem, v čom robím chybu, ale mne to ukazuje len počasie a občas stav premávky na cestu z / do práce, inak nič. Podľa mňa pre Slovákov a Čechov takmer nepoužiteľné.

Inak, v dobrom, ma zabavila veta v článku “za předpokladu, že se nacházíte v USA”. Neviem, ale to si redaktor SA myslí, že má významný počet čitateľov z USA? :) A navyše, ono to je aj naviazané na nastavenia telefónu, takže “za předpokladu, že se nacházíte v USA” a máte jazyk telefónu češtinu, alebo slovenčinu, moc vám to nepomôže :)

Pavel

Pavel

30.4.2015 15:59

@Greenhorn – absolutni souhlas, s Android Wear to dava smysl, treba sportovni vysledky a nebo moznost schovat score to avoid spoiler (takze prijde jen notifikace ze zacal zapas)

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

1.5.2015 0:22

greenhorn: Mám moto 360 a mimo Google Mapy mám VŠE od Gogole deaktivováno. Telefon i hodinky vydrží déle nabité a hlavně lidi kolem mě nemají přístup k tomu co mám v mobilu.

RSS (komentáře k článku)