TOPlist

Google pozměnil design desktopové verze vyhledávače

google material design

Google pokračuje ve změnách designu nejen ve svých aplikacích, ale i přímo na svém webu. Ve čtvrtek večer totiž pozměnil design svého vyhledávače na více materialistický a zbarvil ikonky do svých typických barev.

google material design novy

První změny jsme si mohli povšimnout již v březnu, kdy Google tuto designovou změnu testoval a nyní ji implementoval do celé své stránky. Kategorie se všemi ikonami (Vyhledávání, Zprávy, Videa, Mapy, Obrázky, Nakupování, Knihy, Finance a Letenky) se nyní zbarvily do typicky googlích barev. Tedy do červené, modré, zelené a žluté.

google material design barevne ikonky

Google ikonky jsou zároveň trochu pozměněné, aby korespondovaly s materialistickým designem. Pokud nejsou aktivní, mají tmavě šedou barvu. Kategorie jsou navíc nyní uspořádány podle důležitosti vyhledávacího dotazu a je jich zobrazeno pouze pět. Změna se týká zatím pouze desktopové verze webu, zda-li někdy přijde i na mobilní web není v tuto chvíli jasné. Změna designu však dává smysl hlavně na větších obrazovkách.

Jak se vám nový Google design líbí?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)