Budoucnost bez zadávání hesel je tady! Google vydává novou verzi Titan Security Keys

Titan Security Keys
  • Verze klíčů jsou ve dvou konfiguracích – USB-A/NFC a USB-C/NFC
  • Tento krok má znamenat další milník v budoucnosti bez hesel
  • Společnost plánuje rozdat 100 000 bezpečnostních klíčů uživatelům, kteří jsou vystaveni vyššímu riziku kybernetických útoků

Během Aspen Cyber Summitu společnost Google spustila nejnovější verzi jejich bezpečnostního klíče – Titan. Aktualizace přichází v době, kdy je kybernetická bezpečnost probíranější než kdy dříve a představuje zásadní krok vpřed v oblasti ochrany digitální identity a dat uživatelů. Titan Security Keys jsou navrženy tak, aby poskytovaly další vrstvu bezpečnosti prostřednictvím multifaktorové autentizace, která je považována za jednu z nejsilnějších metod ochrany online účtů.

Nejnovější verze klíčů přichází ve dvou konfiguracích: USB-A/NFC a USB-C/NFC. Budou poskytovat NFC čip pro rychlé připojení s mobilním zařízením a samozřejmě dostatek místa, aby se vešli veškeré služby podporující tyto přístupové klíče. Nový FIDO2 model umožňuje uživatelům přihlásit se pouze zadáním uživatelského jména, zapojením klíče a zadáním PIN kódu, který lze nastavit pomocí Chromu, namísto hesla.

Bezpečnostní klíč Google Titan Key

Hlavní novinkou je podpora pro ukládání passkeyů (přístupových klíčů). Tyto klíče mohou uchovat až 250 passkeyů, což umožňuje uživatelům snadněji spravovat přístupové údaje a přecházet k lepšímu zabezpečení. Tato nová aktualizuje symbolizuje vizi Googlu směřující k budoucnosti bez nutnosti zadávání hesel, přičemž klade důraz na snadné a bezpečné přihlašování.

Titan Security Keys jsou obzvláště cenné ve sférách, kde je požadována vysoká úroveň bezpečnosti, jako jsou vládní organizace, finanční instituce nebo zdravotnická zařízení. Tato zařízení nejen zvyšují bezpečnostní standardy, ale také nabízejí uživatelům klidnější mysl, vědomí, že jejich digitální identity jsou dobře chráněny.

Využíváte technologii podobnou Titan Security Keys?

Zdroj: Blog.Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)