Chystá Google velkou Nougat party?

nougat1

Google svůj mobilní operační systém pojmenovává po sladkostech všeho druhu. Vše začalo s označením Cupcake. Jak jdou jednotlivé nové verze Androidu, tak se i postupně mění písmena abecedy. Poslední verze Androidu se zastavila u písmene N a označení Nougat. Tato označení jsou poměrně vtipná a přímo vyzývají k nějakému marketingovému nápadu. V minulosti se tomu příliš nedělo, to by se však mohlo změnit.

Nougat socha Androida a mnoho dalšího

Google v této souvislosti přišel v minulosti s jediným marketingovým nápadem. Stalo se tomu tak u verze s označením 4.4. Kitkat, kdy se spojil se známým výrobcem sušenek patřící společnosti Nestlé. K ničemu podobnému se už nikdy neodhodlal. To by se však mohlo v budoucnu změnit. Nynější verze s označením Nougat totiž přímo vybízí ke spolupráci s francouzským městečkem jménem Montélimar. Ptáte se proč? Vysvětlení je celkem jednoduché. Jak se asi dalo tušit, tak toto městečko s 35 000 obyvateli se dá považovat za “hlavní město” nugátu jako takového. Montélimar má několik cukráren, které se specializují právě na výrobu nugátu, a to už od 18. století. Turistům také umožňují zkusit si vyrobit tento druh cukroví. Ročně se ho vyrobí na 4,5 tuny.

nougat

Proto se francouzské zastoupení Googlu domluvilo na spolupráci právě s Montélimar. Společně naplánovali oslavu, která by měla proběhnout 21. září. Pro účastníky bude připraven bohatý program. Chybět nebude ani jídlo a pití. Zajímavostí je, že Google by měl v právě v tomto městě postavit sochu Androida logicky ve verzi Nougat. Jednalo by se tak o první sochu, která by byla postavena mimo sídlo firmy v Mountain View. Nejedná se sice o spolupráci jako se značkou Kitkat, po které byla přímo pojmenovaná tehdy nová verze Androidu, ale i tak jde podle nás o hezký způsob propagace nového Android Nougat.

Šli byste taky kdyby to bylo blíže?

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)