Je to tu: Android a Google Nest produkty už ovládají Matter

Google Nest Android Matter

Snaha o vytvoření univerzálního prostředí pro správu smart home zařízení různých značek dosáhla dalšího významného milníku. Společnost Google před několika hodinami oznámila, že její chytré produkty ze série Nest a rovněž přístroje se systémem Android podporují nový protokol Matter. Do tohoto slibného ekosystému tak vstupuje jeden z nejvýznamnějších výrobců, což ovšem není překvapení. Google patří mezi původce a největší propagátory celé myšlenky univerzálního ovládání smart home prvků.

Google Home
Google Home

“Mnoho reproduktorů, displejů a směrovačů Wi-Fi jsme aktualizovali na technologii Matter, což znamená, že mohou fungovat jako rozbočovač pro zařízení podporující tuto technologii jak lokálně, tak vzdáleně pomocí aplikace Google Home. To znamená, že si brzy budete moci vybrat ze stovek kompatibilních produktů svých oblíbených značek a snadno je připojit ke své chytré domácnosti. S funkcí Android Fast Pair for Matter je nastavení nového zařízení snadné, stačí jen několik klepnutí,” uvádí společnost na svých komunitních stránkách.

Matter: Making the smart home a more connected, comfortable, and helpful place.

Matter: Making the smart home a more connected, comfortable, and helpful place.

Firma také připomíná, že pokud chcete zařízení Matter ovládat pomocí služby Google Home, budete potřebovat zařízení Google Home nebo Nest, které může fungovat jako rozbočovač pro Matter. Mezi tato zařízení patří např:

  • Původní reproduktor Google Home
  • Google Home Mini
  • Nest Mini
  • Nest Audio
  • Nest Hub (1. a 2. generace)
  • Nest Hub Max
  • Nest Wifi Pro

Poslední tři zmíněná zařízení Google současně překonfiguroval tak, aby byla schopná pracovat jako rozbočovač pro nízkoenergetickou síť Thread. “Pracujeme na tom, aby se Matter dostal na co nejvíce ploch Google Home, a v roce 2023 umožníme používání dalších zařízení Nest, jako je Nest WiFi a Nest Thermostat. V roce 2023 se objeví také podpora aplikace Matter pro systém iOS v aplikaci Google Home,” pokračuje firma v dobrých zprávách.

Jaká zařízení byste doma rádi zapojili Matteru?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)