TOPlist

Zapomněl Google aktualizovat své nejpoužívanější aplikace pro iOS?

Google neaktualizoval svoje iOS aplikace od prosince

Google neaktualizoval svoje klíčové aplikace pro iOS už od prosince minulého roku. Co se děje, a proč musí uživatelé iPhonů a iPadů čekat na nové verze Google aplikací? Jde o aplikace Gmail, Google Fotky, vyhledávání, Sheets, Docs a další. Zatím nikdo nezná 100% odpověď. Je možné, že se Google snaží vyhnout štítkům ochrany osobních údajů pro své aplikace na App Storu. Nové štítky umožňují uživatelům, vidět, jak aplikace využívají jejich data.

Apple vyžaduje, aby společnosti před aktualizací svých aplikací pro iOS přidaly štítky o ochraně osobních údajů, které Apple uvedl 14. prosince. Pro Google to znamená, že nemůže aktualizovat své aplikace, dokud nepřidá štítky na ochranu osobních údajů. Google neaktualizoval svoje iOS aplikace od prosince s výjimkou jediné klíčové aplikace – Youtube, který se dočkal aktualizace teprve nedávno (13. února).

YouTube
YouTube

Mimo Youtubu se v App Storu dočkaly aktualizací i méně užívané Google aplikace Google Stadia, Authenticator, Translate, Fiber a Classroom atd. Zatím není jasné, kdy nové aktualizace přijdou. Možná se Google snaží vyhnout novým štítkům, možná vývoj trvá delší dobu, kdo ví.

Jak dlouho budou muset iOS uživatelé čekat?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)