Google oznámil název nového Androidu Q. Sladkosti už neuvidíme

název Androidu Q android 10

Android 10 je název nového systému, který jsme prozatím znali pod označením Android Q. Google po letech skončil s pojmenováváním podle sladkostí, zároveň končí i oblíbené spekulace právě ohledně názvu. Kromě toho společnost oznámila i nový design samotné značky.

Název Androidu Q začíná novou éru s číslovkou

V roce 2009 vyšel Android 1.5 Cupcake, což byla první verze pojmenovaná podle sladkosti. Poslední takto pojmenovanou verzi je Android 9 Pie z minulého roku. Po téměř deseti letech se Google sladkosti zbavil a začíná používat pouze číslování. A důvod? Podle Googlu se název sladkostí moc dobře neuchytil v zemích, kde se nemluví anglicky. Zároveň některé “lahůdky” z uplynulých let, byly oblíbené jen v některých částech světa a v dalších se o nich téměř neví. Jako příklad byl uveden Marshmallow.

The next evolution of Android

The next evolution of Android

Nový název Androidu Q není jedinou změnou, mění se i design značky. Představeno bylo nové logo, už se nevyužívá jen zelená barva, ale klasicky černá, což může naznačovat podporu tmavého režimu. Zůstává i oblíbený Bugdroid, i když v jiném odstínu zelené a využívat se bude oficiálně jen hlava. Důvod pro změnu barvy je ten, že se údajně původní zelená hůře četla, s novými úpravami je logo více kontrastní. Google však dodal, že logo i Bugdroida uvidíme také v zelené, červené, krémově bílé a různých odstínech modré, jak můžete vidět níže.

Co říkáte na název Android 10? Budou vám chybět sladkosti v názvu?

Zdroj: digitaltrends.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)