Google Messenger 2.0: Drobný redesign v duchu nového Androidu

google-messenger-2-0-nahledak

Nejnovější verze Androida, která je nyní v první fázi beta testu pro Nexusy, a která je již dostupná na telefonech Google Pixel, přináší jisté změny standardů. Jednou z drobných změn jsou třeba kulaté ikonky nebo tmavě modrá barva, která se postupně začíná prosazovat na čím dál více místech. Nedávno jsme zveřejnili článek o tom, že aplikace pro uskutečňování hovorů, Google Phone (Telefon), přešla do verze 5.1 a přináší změny v designu. Nyní přechází do nové verze, respektive do verze 2.0, i aplikace Google Messenger pro posílání SMS a MMS.

Google Messenger 2.0 na první pohled

Pokud aplikaci aktualizujete, změn si všimnete ještě dříve, než aplikaci vůbec spustíte. Jednou z novinek je totiž nová ikonka, která se od té původní liší poměrně značně. Zatímco stará ikona zobrazovala modrobílé bubliny konverzace, nová ikona dostala tmavě modré kulaté pozadí, a vyobrazuje jen jednu bílou konverzační bublinu. Je to málo novinek? No jistě, pro další ale již budeme muset na ikonku klepnout.

Po otevření aplikace si můžeme ihned všimnout, že dosud používaná světle modrá barva v záhlaví je pryč. Vystřídala ji tmavší modrá, která se zdá shodná s novou barvou aplikace Google Phone. U barvy ale změny také nekončí. Google Messenger také v nové verzi zobrazuje náhledy konverzací o chlup menší, takže celkově aplikace lépe vypadá. Neznamená to ale, že by se vám vešlo na displej více konverzací. Změna velikosti je jen nepatrná, takže ve výsledku se vám na displej vejde pouze o „necelou“ jednu konverzaci více. Samozřejmě to může být ovlivněno rozlišením displeje, případně softwarově upraveným DPI.

Nová zpráva a konverzace: Vylepšení a zkrášlení

Další novinku vidíme až po stisknutí plovoucího tlačítka „+“. Až dosud následovala obrazovka o dvou kartách, přičemž na první byly nejčastěji používané kontakty a na druhé všechny kontakty. Nově již nebude třeba přepínat mezi kartami. Na jediné obrazovce totiž uvidíme osm nejčastěji používaných kontaktů ve dvou řadách, zatímco všechny ostatní kontakty jsou umístěny pod nimi. Stačí tedy jen scrollovat a vybrat.

Poslední novinku vidíme v samotné konverzaci. Zde se již nejedná o nic, co by zefektivňovalo naši práci, ale jde jen upravení grafiky. Když už se nám totiž vše tak hezky zakulacuje, je třeba zakulatit i bubliny konverzací. Starší verze je měla zcela hranaté, nová verze nabízí hezky oblé rohy. Také se na celou šířku roztáhlo textové pole pro znění vašich zpráv a místo sponky pro připojení přílohy k MMS vidímě nyní ikonku „+“.

Google si tedy vzal k srdci narážky některých uživatelů na tzv. „plýtvání místem“ a pokusil se vše ergonomicky vylepšit. Podle nás se mu nová verze opravdu podařila. Aktualizace již byla vydána, takže by vám brzy měla přistát v Obchodě Play. Pro nedočkavé je tu jako vždy připraven instalační balíček APK. Ten je digitálně podepsaný Googlem a nemělo by hrozit žádné riziko, přesto ale upozorňujeme, že případnou instalaci provedete na vlastní riziko.

Messages
Messages

Zdroj: apkmirror.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)