Konec nepovedeným hovorům. Google Meet zavedl šikovnou novinku

Google Meet zkontroluje audio a video před připojením

Kolikrát jste se na schůzku připojili s vypnutým mikrofonem, nefunkční kamerou nebo špatně vybraným reproduktorem, který celý hovor vytvářel ozvěnu. Problém, který je v dnešní době víc než aktuální. Jak škola, tak práce dokonce i zábava přešla do online prostoru, kde se vídáme pouze skrze displeje. Google chce redukovat všechny “faily”, které se při hovorech běžně stávají. Google Meet zkontroluje audio/video před připojením do hovoru. Sloužit k tomu bude tzv. Green room, kterou v Google Meet nově najdete. Pomocí této nové funkce můžete ověřit, zda jsou periferní zařízení správně nakonfigurována a připravená pro hovor. Google Meet navíc zkontroluje vaše síťové připojení, což se vždy hodí.

Green room v Google Meet už určitým způsobem byla i před novou aktualizací. Šlo ale pouze o kontrolu vašeho videa a zvuku, který přichází do sluchátek, avšak svůj vlastní mikrofon jste zkontrolovat nemohli. Přepínání mezi mikrofony/kamerami bylo navíc nešikovně schované v nastavení. Jak vlastně novinka v aplikaci funguje?

Google Meet (původní)
Google Meet (původní)

Po zadání kódu k připojení k hovoru se ukáže váš předběžný náhled. V levém dolním rohu narazíte na novou ikonku “Zkontrolovat zvuk a video”. Po kliknutí na ní se ukáže právě nová Green room, která v Google Meet tak dlouho chyběla. V Green room uvidíte zvěstný náhled videa a můžete jednoduše přepínat mezi mikrofony/audiem/kamerami. Google Meet následně zkontroluje audio/video před připojením k připravenému videu. Uživatel po nastavení periferií nahraje krátké video, ve kterém se nahrává mikrofon a obraz. Video se nikam neuloží, vy se na něj podíváte, a pokud je vše jak má, můžete se rovnou připojit do hovoru.

Stal se vám někdy “fail” při videohovoru?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)