Google Meet dostal dvě skvělé funkce, které oceníte

Google Meet připínání PIP picture in picture

Pokud s kolegy, spolužáky nebo jiným týmem používáte nástroje z balíku Google Workspace, pak jste dost možná zvyklí volat si přes Google Meet. Tato původně velmi jednoduchá videokonferenční služba má v poslední době hodně pozornosti od vývojářů a přibývají v ní jedna novinka za druhou. Dvě velmi praktické nyní přibývají v rámci nejnovější aktualizace. Řeč je o webové verzi v rámci prohlížeče Chrome.

První přidanou funkcí je PIP alias picture-in-picture, česky obraz v obraze. Nástroj, který je známý z prohlížečů nebo televizorů, umožní probíhající videohovor zmenšit do menšího okýnka (nejde jen o zmenšenou kartu prohlížeče) a věnovat se jiné práci na zbytku obrazovky.

Google Meet připínání PIP picture in picture

Druhá novinka se týká připínání jednotlivých oken s účastníky hovoru na hlavní stránku. Doteď bylo možné pevně umístit do hlavního okna jen jednoho, nově jich půjde zvolit několik. Obě funkce začal Google zavádět 16. června a měly by být pro všechny uživatele Workspace či G Suite dostupné do patnácti dní.

Kolikrát týdně využíváte Google Meet?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (1)