Menu

Google Measure: Virtuální metr nově funguje na mnoha telefonech

Google Measure je poměrně stará aplikace. Vyšla v roce 2016, ale pouze na telefony s podporou neúspěšné rozšířené reality Google Tango. Nahrazena byla funkcí Google ARCore, která už je dostupná na několik desítek zařízení a čeká ji rozhodně mnohem světlejší budoucnost než Tango. A právě ARCore nově začíná podporovat aplikace Google Measure, díky tomu se tento povedený virtuální metr podívá na mnohem více zařízení.

Google Measure nově funguje na telefonech s ARCore

S touto aplikací jsme se poprvé mohli setkat u recenze Google Tango. Jak už ale dnes víme, tento projekt byl velkým neúspěchem, kdy se dostal pouze na dva telefony. Naštěstí na jeho základech Google vytvořil ARCore, tedy pokročilou rozšířenou realitu, ke které nejsou potřeba speciální senzory. I díky tomu už je nyní podporováno mnohem více telefonů (seznam najdete zde).

A pokud máte jeden z těchto mobilů, můžete nově stahovat aplikaci Google Measure, což je jedna z Tango aplikací, která se nám líbila nejvíce. Nejedná se o nic jiného, než virtuální metr, který funguje překvapivě dobře a přesně. Funguje to tak, že na displeje klepnete tam, kde chcete začít měření a následně jen táhnete telefonem.

Funguje i například zachycení objektů a výsledky měření se dají exportovat do nákresu. Samozřejmě to nenahradí klasický metr, pokud potřebujete měřit něco s přesností na desetiny. Poslouží ale velmi dobře, pokud něco potřebujete rychle měřit a nechcete se spoléhat na vlastní odhad. Pokud byste nechtěli řešení od společnosti Google, tak jsme nedávno recenzovali aplikaci ARuler, která umí v podstatě to samé.

Vyzkoušeli jste si Google Measure? Jak se vám aplikace líbí?

Zdroj: play.google.com

 

Komentáře

Wortos

wortos 66

22.6.2018 10:24

děkuji perfektní aplikace zkoušel jsem na Galaxy S8 změřilo mi to klavesnici na 45cm a svinovacím metrem 45cm takže to funguje !!!

LivingLegend

LivingLegend -2

22.6.2018 11:50

to wortos

LOL rict ze to funguje po jednom mereni? Tomu rikam dost odvaha…

Wortos

wortos 66

22.6.2018 12:35

LivingLegend : Tak jsem udělal další 2-3 měření a vše sedělo .. 4 ze 4 měření je dobře tzn že to funguje vcelku dobře a da se použit jako krajní řešení na hrubší odhad

Bicista

bicista 61

22.6.2018 12:51

LG G6 krouzim nad predmetem jak idiot jak mi ukazuje ruka a nic, dal to nepokroci. Nejaka rada jak na to ?

Snoop69

snoop69 0

22.6.2018 20:12

Mě to píše v Google Play že nemám žádné vhodné zařízení

Sinco

sinco 2

25.6.2018 13:17

Na SGS7 jsem to zkoušel v místnosti, kroužil jak blb a nakonec a je potřeba denní svetlo. Vylezl jsem s tím na balkon a tam už dobrý a fakt přesný. Velmi zajímavé

RSS (komentáře k článku)