Google Mapy konečně dostávají tmavý režim

google mapy tmavy rezim

Tmavý mód se u Androidu v posledních letech těší nebývalé oblibě. Mnoho fanoušků tmavého režimu, tak netrpělivě vyhlíží tuto možnost v každé aplikaci. Tvůrci aplikace Google Mapy slibovali tuto funkci již téměř rok. Nyní si všichni milovníci temného prostředí Androidu konečně přijdou na své.

S podporou tmavého režimu přišel na systémové úrovni již Android 10. Tmavý režim není jen otázkou estetiky, ale i funkčnosti. Velká část telefonů totiž dnes používá OLED displeje a použití černé barvy v UI může u těchto displejů výrazně snížit spotřebu baterie. Tmavý režim přijde vhod také v noci, když nechceme, aby nás světlé prostředí telefonu rušilo. Právě v aplikaci Google Mapy může tmavý režim zamezit oslnění řidiče třeba při jízdě v noci. Při nočním navigování naštěstí již tmavý režim v Google Mapách funguje delší dobu. Při veškeré ostatní práci s aplikací bylo ale prostředí stále v běžném světlém módu.

Google Maps
Google Maps

První uživatelé teď hlásí, že s verzí aplikace 10.51.1 při běhu na Androidu 11 se jim objevilo nastavení tmavého režimu v Google Mapách. Google tak tuto funkci pravděpodobně postupně zapíná na serverové straně a aktualizace aplikace nebude nutná. Jak můžeme vidět na snímcích obrazovky, tak v nabídce je kromě volby mezi světlým a tmavým režimem i možnost přijmout systémové nastavení. Mapy se pak budou chovat podle nastavení celého telefonu. V nastavení systému Android si můžeme vybrat spuštění tmavého režimu v konkrétní čas nebo podle času kdy zapadá slunce.

Ve kterých aplikacích používáte tmavý režim?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)