Tmavý mód pro Google Mapy má zase o kus blíž k plošnému vydání

Google Mapy tmavý režim se dokončuje

Po spuštění tmavého režimu v aplikaci Home zbývá vlastně už jen jediný významný mobilní nástroj od Googlu, který toto grafické zpracování nemá. Jde o populární Mapy, pro které se ale “dark mód” už pěknou řádku měsíců připravuje. Jak se nyní podařilo zjistit, finální spuštění snad není daleko. Redakci 9to5Google se podařilo objevit stopy po této grafické úpravě v kódu poslední verze aplikace. Tmavý režim pro Google Mapy se tedy evidentně dokončuje a měl by dorazit co nevidět.

google mapy tmavy vzhled navigovani

V současnosti se aplikace “převléká” do tmavého jen v případě navigování ve večerních hodinách. Stejně jako u jiných Google nástrojů je použitá tmavě šedá, nikoli černá barva pozadí. Aplikována je na celou obrazovku s navigací včetně panelů a tlačítek. Zbytek celého uživatelského prostředí ale zůstává světlý, což je v současnosti dost nehezké a mrzuté.

Google Maps
Google Maps

Pro vývojáře asi není snadné veškeré podklady a prvky do nového vzhledu překlopit, že to tak dlouho trvá. Nicméně ve verzi 10.50 už Google Mapy obsahují několik řádků kódu se zmínkami o “DARK_MODE_SETTING”, takže tmavý režim se skutečně pomalu dokončuje.

V kolika aplikacích máte tmavý mód zapnutý?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)