TOPlist

Google Mapy chystají vylepšení pro seznamy, na co se můžeme těšit?

google mapy seznamy

Seznamy v aplikaci Google Mapy fungují již od roku 2017, jedná se o šikovný nástroj pro utváření přehledného plánu cesty, ale i přehledu oblíbených restaurací a dalších podniků. Chybou, která vznikla pravděpodobně na straně serveru vývojářů aplikace Google Maps unikla do světa nová verze aplikace, která pro seznamy přináší nové, zajímavé změny, jenž umožňují jejich rozsáhlejší modifikaci.

Google Maps
Google Maps

Lepší poznámky pro seznamy a snadný plán cesty v Google Mapy

První upravená vlastnost se týká poznámek k jednotlivým místům na seznamu. Až doposud byly tyto poznámky viditelné pouze v rámci tohoto seznamu. Nyní se k tomu vývojáři Google Maps postavili mnohem intuitivněji. Poznámky můžete přidávat, editovat a zobrazit kdykoliv po kliknutí na záložku místa. Jejich využití je pak například v situacích, kdy vytváříte plán cesty a chcete si zapamatovat dobrou restauraci, nebo zajímavou památku, kterou chcete v daném městě navštívit. Stejně tak můžete přidat poznámky o otevírací době, přičemž nemusíte zvolené informace znovu složitě hledat. Poznámky se zobrazí taky při vyhledání místa, spolu s označením seznamu, do kterého místo patří a možností editace.

Další užitečnou vlastností je pak možnost přeorganizovat si seznam do vlastního pořadí. Jednotlivé položky se totiž až doposud náhodně přehazovaly. To se ovšem nyní mění a seznamy v Google Mapy tak umožňují vytvořit seznam utříděný podle priority, vzdálenosti, nebo prostě pořadí v cestě. Jedná se tedy o vlastnost, která je klíčová během vytváření itinerářů.

Vytvářené seznamy můžete, podobně jako v TripAdvisoru, snadno sdílet se svými přáteli a společně se tak podílet na utváření plánu pro vaši dovolenou. Seznamy utvořené v Google Mapy pak můžete používat nejen v rámci mobilní aplikace, ale i ve webovém prostředí. Návod, jak se seznamy pracovat jsme uváděli již v dřívějších článcích. Kdy budou novinky dostupné v oficiální aplikaci prozatím není jasné, již nyní lze však využít alternativního APK souboru. Stejně tak chyba serveru, zmíněná v prvním odstavci může mít za následek, že se novinky na některých zařízeních již objevily.

Používáte pro plánování seznamy na Google Maps?

Zdroj: Android police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)