Všimli jste si? Google mapy ukazují radary a doporučenou rychlost

radary v google mapach

Google postupně zavádí do služby Mapy funkce, které známé z navigace Waze. Rozšiřuje je postupně po jednotlivých zemích. V poslední době do Česka dorazily radary a doporučené rychlosti přímo v aplikaci Google Mapy.

Radary a doporučenou rychlost uvidíte přímo v aplikaci Google Mapy

Pokud si zapnete navigaci Google Mapy, můžete si všimnout toho, že přímo na mapách uvidíte malou ikonku s radarem. Dopředu tak budete vědět, kde projíždíte kolem radaru. Zároveň vidíte i doporučenou rychlost v dané oblasti. Jedná se o funkce, které už jsou delší dobu v navigaci Waze. V Google mapách fungují na podobném principu.

Zdá se, že Google funkci postupně aktivuje na straně serveru, takže ji nemusíte mít v tuto chvíli ještě dostupnou. Nedá se aktivovat například stažením poslední verze aplikace. Google funkci poprvé testoval už dva roky zpátky v San Francisku a Rio de Janeiru, postupně se přesunovala do jiných měst v Americe a od letošního roku i do Evropy.

Google Maps
Google Maps

Všimli jste si již této funkce v Mapách Google?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)