Google Mapy získávají překladač. Už se nemusíte stydět zeptat na cestu

google mapy google překladač

Google Mapy získávají poměrně zajímavou funkci. Jedná se o integraci aplikace Google Překladač přímo do map, což nám dosti ulehčí komunikaci s ostatními lidmi. Ano, většinou se do cílové destinace dostaneme, aniž bychom mluvili a ptali se na cestu ostatních, přesto občas taková situace nastane.

Pokud se nacházíte v cizím státě a nevíte, jak se město, památka či daná oblast nazývá v lokálním jazyce, Google Překladač vám pomůže přímo v aplikaci. Nemusíte se tak stydět za špatné vyslovení nebo zkomolení cílového místa. Stačí klepnout na místo, které chceme přeložit a následně na reproduktor. Aplikace nám automaticky přeloží místo do úředního jazyka dané země. Na výběr nám dá ale z více variant (např. ve Belgii nám dá na výběr z francouzštiny, němčiny i nizozemštiny).

google mapy překladačpo klepnutí se spustí animace

K tomu, aby vám nová funkce běžela je zapotřebí mít nainstalované jak Google Mapy, tak Google Překladač. Americký gigant ale myslel také na to, kdybyste chtěli kolemjdoucímu poděkovat či jinak pokračovat v konverzaci. V překladači tak můžete hledat další fráze, aniž byste opustili Google Mapy. Dle The Verge má být funkce dostupná ještě tento měsíc a to jak pro Android, tak pro iOS. Se spuštěním bude podporováno více než 50 jazyků s tím, že další mají přibýt ještě letos.

Využijete překladač v aplikaci Google Mapy?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)