Česká novinka pro Google Mapy potěší našince i spousty turistů

Google Mapy Praha chodníky Live View

Společnost Google před několika hodinami oficiálně oznámila příchod zajímavých funkcí do své aplikace Mapy, která usnadní cestování po našem hlavním městě. Praha skrze tuto populární aplikaci dostane například detailní mapy ulic, přechodů a semaforů. Uživatelům tak služba ukáže, kde se nacházejí chodníky, přechody a ostrůvky pro chodce, ale i přesný tvar a šířku jednotlivých silnic. Tyto informace mohou pomoci při plánování nejvhodnější trasy zvláště lidem s kočárky nebo lidem pohybujícím se na vozíku.

Detailed Street Maps_Vitezne namestiKlepněte pro spuštění animace...

Ve “stověžaté” současně začíná fungovat také efektní a efektivní funkce Live View, kterou Google ukázal vloni na podzim. Ta umožňuje najít správnou cestu v ulicích prostřednictvím rozšířené reality. Fotoaparát mobilního telefonu umisťuje šipky, směrovky a ukazatele vzdálenosti do reálného prostoru, ve kterém se uživatel nachází, čímž usnadňuje orientaci a výběr správného směru. To se ukazuje jako užitečné zejména v případech, kdy lidé opouštějí například stanici městské hromadné dopravy a váhají, kterým směrem se vydat.

Google Maps
Google Maps

Novinky mají samozřejmě potenciál pomoci přímo i obyvatelům Prahy, ale využijí je pravděpodobně hlavně tuzemští a zahraniční turisté.

Jak často používáte Google Mapy k navigaci po městech?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)