Google Mapy chystají upravené uživatelské rozhraní pro plánování trasy

nové ui google mapy

Služba Google Mapy dnes patří mezi nejpopulárnější navigační řešení. Tento status si vydobyla prostřednictvím celé řady vychytávek a propracované funkcionality. Tvůrci aplikace přitom neustále pracují na dalších vylepšeních. Již v uplynulém týdnu jsme vás informovali o novém režimu zobrazení StreetView. Nyní to vypadá, že Google Mapy chystají i další změny UI.

Google Maps
Google Maps

Upravené uživatelské rozhraní se týká navigační obrazovky aplikace Google Mapy. Oproti předchozí (aktuální) variantě bude čistší a přehlednější. Původní boxový blok pro vkládání výchozí a cílové destinace nahradí plovoucí obdélníkový prvek se zaoblenými rohy a záložkový výběr dopravního prostředku se přesune do spodní části displeje. Zde také přibylo tlačítko umožňující nastavit specifikaci trasy – například vyhnout se zpoplatněným úsekům.

Nové rozložení prvků v aplikaci Google Mapy zaznamenalo již několik uživatelů zařízení s Androidem. Nachází se ve fázi raného testování a prozatím tak není zcela jasné, kdy nebo zda vůbec se začne šířit globálně.

Přijde vám nové UI aplikace Google Mapy přehlednější?

Zdroj: Android Central

ý

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)