Google Mapy dostaly nové ikonky pro auta. Kterou si vyberete?

Google Mapy navigační ikony aut

Jedna z nejpoužívanějších mobilních aplikací na světě přichází se zajímavou vizuální novinkou. Abychom byli přesní, tak s touto novinkou přichází na Android, pro uživatele iOS už to tak nová věc není. Což je vlastně trochu smutné. Google nicméně do Map pro Android přináší možnost přepnutí navigačního ukazatele (známá modrá šipka) na jiné druhy ikon. Jde konkrétně o tři kreslené modely vozidel. Podobně jako majitelé iPhonů mohli tuto vychytávku delší dobu zkoušet beta testeři aplikace pro Android. Teď se zdá, že Google Mapy zpřístupňují nové navigační ikony aut všem.

Pokud chcete nahradit klasickou modrou šipku modelem auta, musíte nejprve spustit navigaci. Poté stačí na šipku kliknout, což vede do nového menu. V něm se v současnosti nachází tři různé modely aut. Červený osobák, žlutý pick-up a zelený náklaďák. Zapnutí přitom proběhlo opravdu v tichosti. I na oficiální stránce s podporou pro tuto funkci jsou modely aut podporovány jen na iOS.

Google Maps
Google Maps

Je otázkou času, kdy Google nové navigační ikony aut pro Mapy oficiálně oznámí. Snad se dočkáme i více variant, perfektní by byl třeba i editor vlastních vzhledů. No…uvidíme.

Na který vzhled si navigační ikonu přepnete?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)