Google v Mapách výrazněji pomůže s cestou ke spojům hromadné dopravy

google-mapy-lepsi-napojeni-na-hromadnou-dopravu

Jak se dostat autem k nejbližšímu nádraží a pokračovat vlakem? Kudy vede nejrychlejší cyklotrasa k autobusové zastávce? Jestli občas kombinujete různé druhy osobní dopravy s tou hromadnou, podobné otázky jste pravděpodobně už někdy řešili. Zdá se, že Google v této oblasti brzy nabídne pomocnou ruku. Známá blogerka a “reverzní inženýrka” Jane Machun Wong odhalila, že Google Mapy obsahují zatím ukryté známky funkce, která by zjednodušila právě napojení na hromadnou dopravu.

Tyto nové vyhledávací filtry umožní zvolit preferovanou kombinaci. Například cestu na kole a následně metrem. Mezi nabízenými variantami pro dosažení nástupních bodů jsou podle dosavadních obrázků minimálně kolo, motorka a auto. Google Mapy ale podle všeho nebudou nově řešit jen napojení na hromadnou dopravu. K dispozici by měly být také podobnější informace o jiných druzích spojů. Třeba i o rikšách, které jsou v mnoha regionech velmi oblíbené. Zvláštní péče se dočkají také uživatelé, kteří využívají služeb Uberu. Minimálně pro něj se chystá výpočet ceny za přepravu. Je pravděpodobné, že se do Map časem dostanou i další služby.

Budou se vám tyto nové informace od Google Map hodit?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)