TOPlist

Česká rebelie přes Google Mapy: Vykoukla obří lechtivá nelegální malba

Google Mapy nelegální malba Modlitba

„Největší ilegální pouliční umění (streeart) v ČR!“ Takto prezentuje jeden z autorů grafické dílo na střeše opuštěné budovy v severních Čechách, které bylo vytvořeno vloni v létě a nyní je veřejně k vidění v aplikaci Mapy Google. Lehce nemravné vyobrazení klečící ženy, které tvůrci Unlimited Freedom Ritchie a JW Mind Strike pojmenovali Modlitba, údajně zabírá 600 metrů čtverečních a během dvoudenního tvoření prý na dílo „padlo“ 80 litrů barvy.

„Dvoje spálený záda! Roce dorvaný! Odteď až do další aktualizace map bude vždy vidět. Dámy a pánové? Díváte se na něco, co v České republice v takovém měřítku ještě nikdy, nikdo neudělal!“ jásá streetartový umělec a fanoušek výškového lezení (urban climbing) Unlimited Freedom Ritchie na své Facebookové stránce. Jeho slova asi úplně ověřitelná nejsou, ale čistě z hlediska rozsahu akce jde každopádně o velký počin.

Google Maps
Google Maps

Pokud byste chtěli „Modlitbu“ v aplikaci hledat (na webu zatím vidět není), nejbližším bodem je Chata Maxov v lesích severovýchodně od Sloupu v Čechách. S ohledem na interval aktualizací Google Map se dá předpokládat, že dílo bude tímto způsobem viditelné hodně dlouho. Pokud nezasáhnou nějací cenzoři, podobizna v aplikaci by mohla přežít i případné zbourání budovy či odstranění malby na střeše. Jsme velmi zvědaví, jestli se Modlitba objeví i v českých Mapách.

Co říkáte na podobné výstřelky streetartu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)