Google Mapy umí nově navigovat při letu na drakovi

Google Mapy drak

Google Mapy patří mezi nejstahovanější aplikace na Google Play a jedním z důvodů je i skvělá navigace. Ta nabízí rychlý výpočet přesné trasy, reakce na aktuální dopravní situaci a takřka nekonečné množství bodů zájmu. Pokud jste Daenerys Targaryen, oceníte i novou možnost navigace při letu na drakovi.

Povedený Easter egg s drakem v Google Mapy

Takzvané velikonoční vajíčko je skrytá funkce, chyba nebo obrázek v programu a let na drakovi patří mezi ně. Objevil ho jeden z uživatelů webu reddit, když plánoval cestu ve Walesu mezi horou Snowdon a pohořím Brecon Beacons. Draka najdete na velšské vlajce a proto Google toto vajíčko umístil zrovna sem. S velikonočními vajíčky se můžeme setkat třeba i v systému Android, kdy při klepání na verzi systému v nastavení, ukáže telefon logo vašeho systému. Google Mapy jich prý obsahují více a pravidelně se účastní vtípků na apríla.

Mapy Google
Mapy Google
Google mapy velikonoční vajíčko ve Walesu

Setkali jste se někdy s easter egg?

Zdroj: reddit.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)