Google Mapy v Android Auto získávají nová užitečná tlačítka

android auto nové ikony

Aplikace Android Auto prošla koncem června kompletní změnou designu, ta se od té doby postupně globálně uvolňuje pro všechna zařízení. Někteří uživatelé pak kromě této aktualizace zaznamenali také další změnu uživatelského prostředí. Jsou jimi čtyři nová tlačítka, o která jsou v rámci Android Auto obohaceny Google Mapy.

V původní verzi designu se zobrazovalo pouze jedno tlačítko v levé dolní oblasti obrazovky, které sloužilo pro nastavení. Nyní se k němu přidávají další čtyři tlačítka, respektive tři a ikona teček, jež označuje možnost další volby. Dále pak Google Mapy v rámci Android Auto nabízejí ikonu pro vyhledávání trasy, ikonu pro zadání cílové destinace a také alternativní trasy, která umožňuje zobrazení jiné varianty cesty, než je ta původně zobrazená.

Cílem vývojářů zde tak patrně bylo co možná nejvíce zjednodušit a zrychlit manipulaci s navigací a přidat tak do nabídky Google Mapy zkratku pro nejčastěji používané funkce, jakou například zmíněné alternativní trasy dozajista jsou. Na druhou stranu však tento prostor pro tlačítka navíc ubírá prostředky vlastnímu zobrazení map a tím i trasy, což nemusí uživatelům úplně vyhovovat. Oficiální zprávy o příchodu změny nejsou k dispozici, nová tlačítka by se však měla začít objevovat na všech zařízeních.

Uvítáte nová tlačítka v Google Mapy pro Android Auto?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)