TOPlist

Google Mapy v Android Auto dostaly nenápadnou designovou novinku. Líbí se vám?

android auto google mapy
  • Google neustále vylepšuje design aplikací a celkového rozhraní Android Auto
  • Teď přišly na řadu Mapy, byť si změny na první pohled dost možná ani nevšimnete
  • Potěšit by vás mohla při používání navigace, UI se s ní stává o něco přehlednějším

Google neustále vylepšuje svůj nástroj Android Auto, který umožňuje přenos některých funkcí z telefonu na displej vozidla, aby disponoval lepšími funkcemi a měl přívětivější uživatelské rozhraní. Mapy Google se v něm nyní dočkaly příjemné změny, díky níž vypadají o něco lépe a přehledněji než před aktualizací.

Na změnu upozornil zahraniční server 9to5Google, který ji zpozoroval při použití Google Map verze 11.119.0100 a Android Auto s verzí 11.5. Vývojáři se konkrétně rozhodli sjednotit vizuální provedení ukazatele odhadovaného zbývajícího času do příjezdu, jenž na všech ostatních zařízeních zobrazuje čísla tučně, ale jen uvnitř Android Auto byl celý zelený text dosud psán jedním a tím samým fontem. Nyní jsou už ale samotná čísla také zvýrazněna, čímž se odlišují od tenčích indikátorů hodin a minut.

Android Auto
Android Auto

Samozřejmě se jedná o takovou kosmetickou prkotinku, kterou někteří uživatelé vůbec nezaznamenají, ale jiným naopak může udělat radost. A ve srovnání se zavedením AI-poháněných souhrnů příchozích zpráv se objektivně určitě nebavíme o ničem zrovna dechberoucím. Musím však říct, že se mi osobně moc líbí, jakým směrem se design a celkově UI v Android Auto ubírá během posledních několika měsíců.

Co byste změnili na designu Android Auto?

Zdroj: 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)