Google Mapy přichází s velkou aktualizací pro sváteční sezónu

Mapy Google
  • Nová aktualizace umožní vybírat nejlepší trasy ve veřejné dopravě a platit jízdenky v aplikaci
  • Nové funkce usnadní sdílení a plánování s přáteli
  • Aktualizace se dotkne i majitelů elektromobilů

Mapy Google přicházejí s řadou inovativních aktualizací a tipů pro jejich uživatele, zvláště vhodných pro nadcházející sváteční sezónu. Novinky mají dle slov vývojářů nejen zpříjemnit a zefektivnit vaše cestování, ale také přispět k lepší orientaci v digitální mapě.

Mapy Google poskytnou doporučení trasy ve veřejné dopravě

Google nově vylepšuje směřování veřejné dopravy, to znamená, že uživatelům umožní vybrat tu nejlepší trasu s ohledem na předpokládaný čas příjezdu, přestupy a vzdálenost pěší chůze. Podobně jako známe z aplikace IDOS. Aktualizace má uživatelům ušetřit čas, pomoci rychle rozhodovat a poskytnout aktuální informace o trase. Novinka se dotkne více než 80 měst po celém světě – od Berlína až po Toronto.

Mapy Google přidávají novinky

Propojení s přáteli pro lepší plánování trasy

Nová aktualizace by měla přinést funkci, která usnadní sdílení míst, plánování s přáteli či kolegy a hlasování o skupinových aktivitách. Do seznamu uložených míst bude možné umístit i emoji, takže místa na mapě bude jednodušší identifikovat. Ať už to bude palec dolů, jako doporučené místo nebo například emoji kanceláře.

Plánování trasy s přáteli

Emoji reakce na obsah Google komunity

Pokud jste tím uživatelem, který aktivně čte nebo dokonce píše recenze, možná vás nová funkce potěší. Mapy Google rozšiřují interaktivitu s uživateli prostřednictvím možnosti reagovat na fotografie, videa a recenze pomocí emoji. Díky kombinaci AI a Emoji Kitchen mohou uživatelé tvořit jedinečné kombinované reakce, které obohatí komunitní zážitek.

Emoji v Mapách Google

Elektromobily se dočkají vylepšení tras

S ohledem na rostoucí popularitu elektromobilů poskytne aplikace možnost zvolit ekologičtější trasy, vyhledávat nabíjecí stanice a získávat informace o kompatibilitě nabíječky s jejich vozidlem a rychlosti nabíjení, což je klíčové pro řidiče elektromobilů.

Hledání zastávek po cestě a pauza na svačinu

Tato praktická funkce umožní uživatelům vyhledávat obchody s potravinami, odpočívadla a čerpací stanice přímo na trase, což ušetří čas a sníží potřebu dlouhých objížděk. Pokud jste něco zapomněli koupit cestou na dovolenou, lupa v pravé horní části spuštěné navigace vám bude skvělým pomocníkem. Najde vám odpočívadla, hotely ale dokonce i ceny benzínu.

Plánování trasy na Mapách Google

Bezkontaktní platby za veřejnou dopravu přímo v aplikaci

Aplikace umožní uživatelům platit za jízdenky veřejné dopravy bezkontaktně. Při cestě městským vlakem do města a následném využití městské dopravy, jako metro a autobusy, můžete zakoupit všechny jízdenky přímo v Mapách od více než 250 globálních prodejců jízdenek.

Využijete některou z aktualizací?

Zdroj: Blog Google, 9to5Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)