Google má stále plány s Android TV. Počet aplikací roste, chystá se redesign

androdi tv budoucnost plany google

Platforma Android TV už v poslední době není tak tak na výsluní. A to i třeba z toho důvodu, že jeden z nejlepších produktů s tímto systémem, vyšel již před několika lety. Nicméně podle nedávného rozhovoru s produktovou ředitelku Android TV, má Google ještě s platformou velké plány. A to včetně nového hardwaru nebo velkých změn.

Platforma Android TV projde změnami již během následujících týdnů

V rozhovoru prozradila Shalini Govil-Pai, že v příštích několika týdnech přijdou několik oznámení týkající se Android TV. A to včetně odhalení nového hardwaru. To velice pravděpodobně ukazuje na to, že se novinek dočkáme na konferenci Google I/O.

Android TV

Dále řekla, že platforma Android TV má již přes pět tisíc aplikací a her. Za poslední rok jich přitom přibylo 2 tisíce. Je to údajně i výsledek toho, jak se Google platformě věnuje a kolik investuje peněz. Brzy bychom se také měli dočkat redesignu obchodu Play pro Android TV. Mnohem více se soustředí na vizuální stránku obchodu, který má připomínat zážitek podobný tomu, co od televize očekáváte. Společnost v neposlední řadě přemýšlí o možnosti toho, jak vylepšit službu pro poskytovatele obsahu jako je Netflix. Amazon a brzy i třeba Apple. Integraci těchto TV služeb by měla fungovat přímo v Android TV a nemusely by se instalovat aplikace.

Používáte zařízení s Android TV? Jste s platformou spokojení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)