Google Little Signals: Co kdyby vás na něco upozornil vánek?

Google Little Signals signály notifikace zařízení Experiments

Stejně jako ruch na chodníku signalizuje ráno nebo zadrnčení tramvaje může znamenat určitou časovou periodu, existují v našich životech i jiné malé každodenní signály, které nejsou nijak vtíravé, ale prostě je vnímáme. Přesně tohoto principu se snaží využít i společnost Google v rámci nového projektu Little Signals ve svých “Experiments”. Představila šestici produktů pro doručování velmi decentních signálů, které mají zapadnout do bytu či kanceláře jen tak tak, abyste je lehce vnímali.

Air, Button, Movement, Rhythm, Shadow a Tap jsou hardwaroví pomocníci, kteří mají za úkol uživateli velmi jemným způsobem dávat najevo, že je potřeba nějaká interakce. Například Air může lehce foukat do lístků květin nebo do záclony, Button v případě potřeby odhaluje pruh s křiklavou barvou, Shadow vytváří pulzující stín a Tap je schopný zařídit decentní poklepání na povrch. Jediný Rhythm je navržený tak, aby využíval primárně zvuky, i když jen ambientní.

Google Little Signals

Google Little Signals

Žádné ze zařízení tak nepracuje například s vyzařováním nějakého světla nebo zvoněním, které by narušovalo pohodu. Celý koncept Little Signals se snaží uživatele ponechat “v zenu” a touhu po informovanosti potlačit až na úroveň velmi jemných signálů. Princip fungování vám vlastně nejlépe osvětlí přiložené video.

Jak si necháváte běžně doručovat notifikace?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)