Menu

Google kupuje Cronologics i s operačním systémem pro chytré hodinky

Google stále hledá cestu, jak zlepšit své postavení v segmentu chytrých hodinek s operačním systémem Android Wear. Nyní volil cestu nejmenšího odporu: kupuje startup Cronologics, který založili jeho bývalí zaměstnanci Lan Rcohe, Leor Stern a John Lagerling. Ti tak budou opět pracovat pro vyhledávacího giganta na dalším vylepšování Android Wear. Společnost vznikla v roce 2014 a od té doby vyvíjí vlastní operační systém CronologicsOS a chytré hodinky CoWatch.

Chytré hodinky CoWatch od Cronologics

Chytré hodinky CoWatch od Cronologics

Hodinky CoWatch byly uvedeny na trh v září tohoto roku a jejich nejvýraznějším rysem je podpora asistenta Amazon Alexa. Toto propojení umožnilo uživatelům například objednávat pizzu či získat informace o počasí pomocí hlasových příkazů. Hodinky byly kompatibilní jak s telefony se systémem Android, tak i iOS. V tuto chvíli není jasné, co s hodinkami CoWatch bude po odkoupení Googlem, nicméně nelze předpokládat, že by nadále byly prodávány. Můžeme předpokládat, že Google bude usilovat o propojení chytrých hodinek se svým osobním asistentem Google Home.

Tým Cronologics se bude podílet na vývoji Android Wear 2.0

Společnost Cronologics oznámila na oficiálních webových stránkách, že tým i nadále hodlá “posouvat hranice nositelné elektroniky a chytrých hodinek s operačním systémem Android Wear 2.0.” Nová verze operačního systému pro nositelnou elektroniku měla být k dispozici do konce roku 2016. Google však její vydání odložil na začátek roku 2017. Pomoci s vývojem má také tým Cronologics, který v oficiálním vyjádření konstatuje: “Vnímáme podobnost s posláním Android Wear a těšíme se na spolupráci s našimi novými kolegy v Googlu.”

Vlastnosti hodinek CoWatch

Vlastnosti hodinek CoWatch

Jak je obvyklé pro tyto relativně malé akvizice, nebyly zveřejněny žádné konkrétní podrobnosti o koupi Cronologics Googlem. Tento krok lze považovat za signál, že Google hodlá pracovat na dalším vylepšování svého systému Android Wear, jakož i na technologiích pro chytré hodinky. Kdo ví, možná se jednou dočkáme i několikrát zmiňovaných chytrých hodinek s logem vyhledávacího americké společnost sídlící v Mountain View.

Pozice Androidu v segmentu chytrých hodinek zatím není příliš silná. Kde vidíte největší slabiny Android Wear a na co by se měl Google zaměřit, aby uspěl i na platformě nositelné elektroniky? Podělte se o své názory a úvahy v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, androidheadlines.com, venturebeat.com, cronologics.com.

 

Komentáře

kubfaf

z aplikace
13.12.2016 14:25

Google by se měl zaměřit na cenu hodinek a na výdrž baterie :)

anonymouse

13.12.2016 15:13

Tak to se asi majitele CoWatch moc updatu nedockaji.

adrian_mucska

z aplikace
13.12.2016 15:27

Kubfaf cenu hodiniek moc neovplivnia nakolko oni ziadne hodinky nevyrabaju a ich android wear je free. A vydrz nositelnej elektroniky je dost zavysla na ich bateriach ktore su moc male kedze su to male zariadenia. Nadruhu stranu urcite ze aj optimalizacia systemu pomoze znizeniu spotreby. Wear by sa mal podla mna zamerat na lepsie zobrazovanie notifikacii. Momentalne sa z vacsiny notifikacii neviem dozvediet nic viac okrem nazvu apky kam mi notifikacia dosla. Taktiez by mohli zapracovat na jazykovych mutaciach co by asi potesilo viacero uzivatelov. A ani menu s apkami nie je moc prehladne. Chyba niaka moznost sortovania apiek

kromano

z aplikace
13.12.2016 17:06

Android wear není free!

Kulichoid

kulichoid 107

z aplikace
13.12.2016 18:35

Cokoliv -wear bude mít úspěch, až půjde vše, co je v mobilu, ovládat hlasem a nebude se muset na nic sahat.

RSS (komentáře k článku)