Google kupuje Cronologics i s operačním systémem pro chytré hodinky

icon

Google stále hledá cestu, jak zlepšit své postavení v segmentu chytrých hodinek s operačním systémem Android Wear. Nyní volil cestu nejmenšího odporu: kupuje startup Cronologics, který založili jeho bývalí zaměstnanci Lan Rcohe, Leor Stern a John Lagerling. Ti tak budou opět pracovat pro vyhledávacího giganta na dalším vylepšování Android Wear. Společnost vznikla v roce 2014 a od té doby vyvíjí vlastní operační systém CronologicsOS a chytré hodinky CoWatch.

Chytré hodinky CoWatch od Cronologics Chytré hodinky CoWatch od Cronologics

Hodinky CoWatch byly uvedeny na trh v září tohoto roku a jejich nejvýraznějším rysem je podpora asistenta Amazon Alexa. Toto propojení umožnilo uživatelům například objednávat pizzu či získat informace o počasí pomocí hlasových příkazů. Hodinky byly kompatibilní jak s telefony se systémem Android, tak i iOS. V tuto chvíli není jasné, co s hodinkami CoWatch bude po odkoupení Googlem, nicméně nelze předpokládat, že by nadále byly prodávány. Můžeme předpokládat, že Google bude usilovat o propojení chytrých hodinek se svým osobním asistentem Google Home.

CoWatch: The Most Affordable High-End Smartwatch

CoWatch: The Most Affordable High-End Smartwatch

Tým Cronologics se bude podílet na vývoji Android Wear 2.0

Společnost Cronologics oznámila na oficiálních webových stránkách, že tým i nadále hodlá “posouvat hranice nositelné elektroniky a chytrých hodinek s operačním systémem Android Wear 2.0.” Nová verze operačního systému pro nositelnou elektroniku měla být k dispozici do konce roku 2016. Google však její vydání odložil na začátek roku 2017. Pomoci s vývojem má také tým Cronologics, který v oficiálním vyjádření konstatuje: “Vnímáme podobnost s posláním Android Wear a těšíme se na spolupráci s našimi novými kolegy v Googlu.”

Vlastnosti hodinek CoWatch Vlastnosti hodinek CoWatch

Jak je obvyklé pro tyto relativně malé akvizice, nebyly zveřejněny žádné konkrétní podrobnosti o koupi Cronologics Googlem. Tento krok lze považovat za signál, že Google hodlá pracovat na dalším vylepšování svého systému Android Wear, jakož i na technologiích pro chytré hodinky. Kdo ví, možná se jednou dočkáme i několikrát zmiňovaných chytrých hodinek s logem vyhledávacího americké společnost sídlící v Mountain View.

Pozice Androidu v segmentu chytrých hodinek zatím není příliš silná. Kde vidíte největší slabiny Android Wear a na co by se měl Google zaměřit, aby uspěl i na platformě nositelné elektroniky? Podělte se o své názory a úvahy v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, androidheadlines.com, venturebeat.com, cronologics.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)