Kontakty Google si vypůjčí šikovný vyhledávací filtr z Gmailu

aplikace Kontakty Google vyhledávací filtry chips

Jelikož byla jedna ze základních Google aplikací Kontakty jako jedna z prvních převedena již vloni na designový styl Material You, neproběhlo u ní v následujících několika měsících k žádné významnější viditelné změně. K jedné větší dochází až nyní, kdy se ke slovu dostává Android 13 a vývojáři se evidentně zaměřují spíš ne funkčnost než vzhled. Jak se zdá, do Kontaktů míří šikovné vyhledávací filtry (Google jim říká chips), které před několika týdny začal využívat mobilní Gmail.

Contacts
Contacts

Na snímku obrazovky si můžete všimnout, že se v aplikaci Kontakty začíná pod vyhledávacím polem testovat nová nabídka, která má zjednodušit nalézání konkrétního člověka či instituce. Za velmi praktické můžeme považovat například hledání lidí dle typu spojení, když se nedaří uživateli vzpomenout, jestli s protějškem komunikoval telefonicky nebo třeba e-mailem. Další šikovnou možností je filtrování osob podle společnosti, ve které pracují.

aplikace Kontakty Google vyhledávací filtry chips screenshot

Testování podle všeho probíhá u aplikace Kontakty od verze 3.74.21.466997988 a není přitom jasné, jestli jde jen o experimentální test v rámci vybraných skupin, nebo už je funkce zaváděna naostro plošně.

Jak se vám nyní hledá v Kontaktech?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)