TOPlist

Google Keep v nové verzi: náhledy odkazů, detekce duplicit a další vychytávky

Poznámky Google Keep

Poznámkový systém Google Keep se tento týden dočkal několika zajímavých novinek, mezi které patří automatické vytváření náhledu ke vloženým odkazům, kontrola duplicit a automatické doplňování položek do seznamů. Kromě toho si uživatelé mohou vychutnat další změny v uživatelském rozhraní, které by ho měly ještě přiblížit ke standardům designového trendu Material.

Automatické dokončování

Patrně nejzajímavější novinkou je „kontextové automatické dokončování,“ nabízející položky, které byste mohli chtít přidat do seznamu. Pokud například používáte Google Keep jako nákupní lístek, nabídne vám při přidávání další položky možnosti, odpovídající dosud napsaným písmenkům. Nebudete tak muset zadávat celé slovo – pokud ho najdete v průběžně aktualizované nabídce, stačí na něj klepnout.

Náhledy odkazů

Náhledy k odkazům můžete znát například z Facebook Messengeru, kde vložíte odkaz a aplikace k němu automaticky stáhne titulek a náhledový obrázek. V poslední verzi Google Keep to funguje víceméně stejně – po vložení hypertextového odkazu je k poznámce přidán box s nadpisem a obrázkem. Náhledový obrázek se také objeví v hlavním seznamu poznámek, takže můžete přejít na odkazovanou stránku, aniž by bylo nutné otevírat samotnou poznámku.

Detekce duplicit

Poslední zásadnější novinkou je ochrana proti duplicitám. Pokud se pokusíte do seznamu přidat položku, která na něm již je, nebo byla a je zaškrtnutá, zobrazí Google Keep tuto položku v automatickém dokončování s příslušnou ikonou. Doufejme, že to pomůže těm roztržitějším z nás přijít domů s menším počtem redundantních potravin.

Souhrn novinek v Google Keep

Všechny novinky můžete vidět v následující animaci.

Všechny novinky v aplikaci Google Keep Všechny novinky v aplikaci Google Keep

Inovace rozhraní se dočkala také webová verze, kde je k vidění nová levá část okna UI, obsahující rychlé odkazy na poznámky, upomínky, uživatelské štítky, archiv a položky koše.

Inovované webové rozhraní Inovované webové rozhraní

Jedná se sice spíše o drobná vylepšení, nicméně je vidět, že Google na poznámkové aplikaci neustále pracuje. Ostatně má proč – na tomto poli je totiž velice silná konkurence v podobě Evernotu či MS OneNote. Google Keep byl sice zpočátku skromnou a jednoduchou aplikací vhodnou spíše pro základní účely, postupem času však roste ve stále propracovanější systém, vhodný pro organizaci osobního i pracovního života.

Nová verze aplikace Google Keep je již šířena jako aktualizace standardní formou z Obchodu Play. Měli byste ji tedy dostat v následujících hodinách až dnech. Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout instalační balíček z alternativního zdroje APKMirror.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Zdroje: androidauthority.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)