Pro pořádek v Google Kalendáři: Jak (ne)zobrazovat některé “svátky”?

Google Kalendář zobrazování svátků významných dnů

Google Kalendář je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších a nejužitečnějších aplikací, kterou kdy Google vypustil do světa. Jeho praktičnost a přívětivost je přitom z velké části závislá na tom, jak si jej konkrétní uživatel přizpůsobí podle svého. Různé osobní či firemní kalendáře, jejich barvy nebo i názvy událostí se hodně promítají do toho, jaký je z používání výsledný dojem. Zejména přehršel položek může tento nástroj dost srážet. My si tedy nyní ukážeme jeden způsob, jak si v tomto ohledu alespoň drobnou změnou prohlížení v aplikaci či na webu zpříjemnit. Jde o zobrazování či nezobrazování různých svátků a významných dnů v aplikaci Google Kalendář.

Google Calendar
Google Calendar

Tento návod se pojí s novinkou, která do tohoto nástroje nedávno přišla. Nový přepínač, který se nachází v nastavení, umožňuje trochu specifičtější výběr, co by se mělo ukazovat mezi “svátky”. Dříve tím byly v Kalendáři myšleny nejen zákonem definované dny, ale i významné termíny jako třeba Den sv. Valentýna nebo Den matek. Teď už možné tyto dvě skupiny oddělit. Jak na to?

Google Kalendář a (ne)zobrazování svátků a významných dnů v Google Kalendáři

  • Jděte v aplikaci či na webu Kalendáře do Nastavení
  • Sjeďte úplně dolů a vyberte položku Svátky
  • Ve vybraném kalendáři (pokud jich máte víc) klepněte na Přidat státní svátky
  • V nabídce si vyberte požadovanou zemi (pravděpodobně zde již budete mít Česko)
  • Vyberte, zda chcete zobrazovat skutečně jen státní svátky, nebo i další významné dny

Právě poslední zmíněná položka je aktuálně nová a umožňuje udělat v Kalendáři trošku větší pořádek. Zrovna v případě České republiky není rozdíl tak radikální, ale jestli se nechcete při procházení událostí otravovat s významnými dny, které přitom nejsou státními svátky, novinka vás potěší. A hodí se případně i pro ty, kteří se chtějí vydat opačným směrem. Pro někoho může být zajímavé například sledování společensky významných dnů v cizích zemích, například v USA nebo ve Spojeném království.

Kolik kalendářů a druhů událostí máte v Google Kalendáři?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (1)